یک بخشنامه دیگر برای ارتقای بهره‌وری؛ این بار در وزارت نیرو

وزیر نیرو در بخشنامه‌ای به شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه و وابسته وزارت نیرو و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص تأثير بهره‌وری بر اقتصاد و لزوم توجه به بهره‌وری آب و انرژی و همچنين تاکیدات رئيس جمهور درباره افزايش بهره‌وري به‌منظور تحقق اهداف رشد اقتصادي، رویکردها و تکالیف مهمی را برای ارتقای بهره‌وری در سطح صنعت آب و برق ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “علی‌اکبر محرابیان” در این بخشنامه، ضمن تاکید بر قرارگرفتن موضوع بهره‌وری در دستورکار جلسات هیئت مدیره شرکت‌ها، موضوعاتی همچون تدوین سند و برنامه‌های ارتقای بهره‌وری، نظارت بر اجرای دقيق و به موقع تکالیف قانوني و توجه ويژه به مديريت درآمدها، هزينه‌ها و کاهش بهاي تمام شده کالا و خدمات آب و برق را امری مهم عنوان کرد.
اهتمام به تبيين و ترويج الگوي بهينه مصرف آب و برق، بهينه‌سازي تأسيسات، شبکه‌ها و تجهيزات و جلوگيري از اتلاف منابع از دیگر مواردی است که در این بخشنامه مورد تاکید قرار گرفته است؛ درعین حال شناسايي مسائل فرابخشي اولويت‌دار و مهم بهره‌وری برای انعکاس و پیگیری آن‌ها از نهادهاي ذيربط از دیگر مفاد این ابلاغیه است.
از دیگر محورهای این بخشنامه، توجه جدی به ارتقای بهره‌وری منابع انسانی و فرایندها و سازوکارهای اداری و سازمانی است، ضمن اینکه استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی و اساتید خبره و جهت‌دهی به فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای ارتقای بهره‌وری نیز مورد تاکید قرار گرفته است.
​وزیر نیرو در انتهای این بخشنامه، معاون سرمایه‌انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزارت نیرو را مسئول نظارت بر حسن اجرای موارد ابلاغی و ارائه گزارش‌های دوره‌ای تعیین کرده است.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *