مغولستان میزبان شصت و پنجمین اجلاس هیئت حاکمه APO

سازمان بهره وری آسیایی (APO) شصت و پنجمین جلسه هیئت حاکمه (GBM) را در اولان باتور، مغولستان، 24 تا 26 می 2023 (سوم تا پنجم خردادماه 1402) به پایان رساند.

به گزارش پایگاه خبری بهره ور نیوز به نقل از وب‌سایت سازمان بهره وری آسیایی، پس از سه سال از برگزاری این نشست به صورت مجازی به دلیل محدودیت های همه گیری کرونا، 44 مدیر APO، مدیران جایگزین و مشاوران 19 عضو شخصاً برای بررسی و بررسی پیشرفت سازمان، جهت‌گیری‌های استراتژیک، سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان گرد هم آمدند.

همچنین در این نشست، دو ناظر، رئیس انجمن بهره وری پان آفریقا (PAPA) و رئیس مرکز بهره وری قزاقستان نیز حضور داشتند. این اجلاس سالانه، یک سکوی مهم برای حفظ روابط قوی بین اعضای مختلف APO و تقویت حس وحدت و هدف مشترک در سازمان است.

در 24 می (سوم خردادماه 1402)، جلسه افتتاحیه با اجرای برنامه فرهنگی از سوی کشور میزبان آغاز شد و پس از آن یامارانز ارخمبایار، مدیر APO برای مغولستان و میزبان 65GBM، به گرمی از نمایندگان در سخنان افتتاحیه خود استقبال کرد. مهمان عالیرتبه افتخاری، H.E.Byambasuren Urgamal، معاون رئیس کابینه دولت مغولستان، سخنرانی افتتاحیه را ایراد و بر برگزاری به موقع میزبانی GBM در این کشور و نقش بهره وری بخش عمومی در مغولستان تصریح کرد.

او بر اهمیت بهره وری و برگزاری این احلاس برای رشد پایدار اجتماعی-اقتصادی هر کشور تاکید و خاطرنشان کرد که مشتاقانه منتظر پیشرفت بیشتر در رشد بهره‌وری مغولستان با حمایت APO است.

انتخاب رئیس جدید APO و برنامه های پیش رو

از نکات مهم جلسه عمومی می توان به انتخاب رئیس و معاونان جدید APO اشاره کرد. رئیس جدید، مدیر APO برای کره جنوبی، شنگ هسیونگ هسو است که در بیش از 20 سال تجربه خود به عنوان مدیر APO برای دومین دوره این نقش را برعهده می گیرد که مشتاقانه منتظر همکاری نزدیک با معاونان، سرپرست مدیر APO فیجی توماسی کاما و مدیر جانشین از هند ساندیپ کومار نایاک است.

در ادامه دكتر ايندرا دبيركل APO نيز در مورد اسناد پذيرش، پيشنهادات براي تاييد و استقرار برنامه ها گزارش داد که مورد بحث و بررسی حاضران قرار گرفت و تصمیمات لازم در این زمینه اخذ شد.

توجه ویژه به مرکز تعالی APO در کشاورزی هوشمند با اقلیم

در روز دوم، دو سخنران مدعو، مشاور سیاست اقتصادی رئیس جمهور مغولستان داوادالای باتسور و مدیر مرکز توسعه استراتژی توسعه سازمان تحقیقات کشاورزی و غذای ملی ژاپن، دکتر ساتوشی موریتا، دعوت شدند تا ارائه‌های ویژه‌ای به ترتیب در مورد «تقویت رشد بهره‌وری در کشور مغولستان» و «مرکز تعالی APO در کشاورزی هوشمند با اقلیم» ارائه کردند. ارائه‌هایی در مورد دستورالعمل‌های خط‌مشی ارائه‌شده توسط اعضای APO و تصویب خلاصه‌ای از تصمیم‌گیری‌ها و برنامه ها برای روز اول به همراه داشت.

کشور میزبان تجربه شرکت کنندگان در این اجلاس را با ارائه برنامه های فرهنگی و قرار گرفتن در معرض سنت ها و فرهنگ غنی مغولستان طی اقامت آنها در اولان باتور غنی کرد.

لینک های مرتبط:

آشنایی با سازمان بهره‌وری آسیایی

راه‌اندازی مرکز تعالی «کشاورزی هوشمند – اقلیم» در APO

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *