برگزاری دوره آموزشی سیستم‌های مدیریت امنیت سایبری

مرکز بهره وری کره جنوبی و دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی (APO) یک دوره آموزشی در مورد سیستم های مدیریت امنیت سایبری را برگزار کردند.

به گزارش پایگاه خبری بهره ور نیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، این دوره آموزشی، مروری بر دانش و مهارت‌های لازم برای توسعه استراتژی‌ها و سیاست‌های امنیت سایبری قوی متناسب با زمینه‌های خاص و بهترین شیوه‌ها و منابع مشترک برای مقابله با تهدیدات سایبری و تقویت انعطاف‌پذیری امنیت سایبری ملی و منطقه‌ای برای حفاظت از بهره‌وری و حمایت از رشد اقتصادی ارائه کرد.

بر این اساس، شرکت‌کنندگان در این دوره آموزشی فرا گرفتند که چگونه استراتژی‌ها، سیاست‌ها و ابزارهای امنیت سایبری را با اهداف و مقاصد سازمانی هماهنگ کنند.

در این دوره 41 شرکت کننده از 12 اقتصاد عضو APO، از جمله سیاست گذاران فناوری اطلاعات و امنیت سایبری، مقامات دولتی، مشاوران فناوری اطلاعات از سازمان های غیر دولتی، و مدیران امنیت سایبری درگیر در آموزش و خدمات مشاوره، شرکت کردند.

در این دوره آموزشی پنج نفر از مدرسان شامل دو مدرس از کره جنوبی، دو نفر از سنگاپور، و یک نفر از ایالات متحده به بیان جدیدترین راهکارها و دیدگاه های خود در این زمینه پرداختند. آنها مفاهیم و روندهای کلیدی را در مدیریت مؤثر امنیت سایبری توضیح دادند، نمونه‌هایی از حملات سایبری واقعی را ارائه کردند که شرکت‌کنندگان را قادر می‌سازد شکاف‌های رایج در اصول حفاظت سایبری را شناسایی کنند، و در مورد 50 تهدید و اقدامات متقابل برتر امنیت سایبری بحث کردند.

این دوره آنلاین همچنین رویکردهای ملی استاندارد و فناوری در این زمینه و دستورالعمل های ISO 27001 را معرفی کرد.

امنیت سایبری و بهره وری جنبه های کلیدی هر سازمانی بدون توجه به صنعت است. حملات سایبری باعث خسارات مالی، تخلفات قانونی یا مقرراتی و آسیب به شهرت می شود که همگی تأثیرات منفی بر بهره وری دارند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط موسسه مک‌کینزی و سیسکو در سال‌های 2021 و 2022، پیش‌بینی می‌شود که خسارت حملات سایبری تا سال 2025 به 10.5 تریلیون دلار در سال برسد که نسبت به سال 2015، 300 درصد افزایش داشته است.

43 درصد از حملات سایبری سازمان‌های کوچک را هدف قرار می‌دهند، در حالی که 47 درصد شرکت های کوچک برای آنها آماده نیستند.

شایان ذکر است که این دوره آموزشی با هدف کمک به اعضای سازمان بهره وری آسیایی (APO) در ایجاد و حفظ استراتژی های مدیریت ریسک موثر با درک آسیب پذیری های سازمانی، نظارت و تجزیه و تحلیل تهدیدهای بالقوه و اجرای پادمان های مناسب انجام شد.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *