پیشبرد توسعه پایدار در مناطق آزاد ترکیه

یک پروژه آنلاین خدمات تخصصی فنی کشوری (TES) در مورد ارتقای اقتصاد سبز و دایره ای (چرخشی) در مناطق آزاد ترکیه از طریق ابتکار مشترک وزارت تجارت ترکیه، سازمان بهره وری ترکیه و دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی در ماه می اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وب سایت سازمان بهره وری آسیایی، 100 شرکت کننده متشکل از نمایندگانی از وزارت بازرگانی ترکیه، اداره کل مناطق آزاد، ادارات مناطق آزاد، شرکت های مختلف و انجمن های شرکت در جلساتی که با حضور یک مدرس APO از کره جنوبی و دو مدرس از ترکیه توسط NPO ترکیه برگزار شد، شرکت کردند. ارائه‌های جامع و جلسات بحث، شرکت‌کنندگان را با پارک‌های هم‌صنعتی در کره جنوبی، روش‌های توسعه قوی بهره‌وری سبز (GP) و استراتژی‌های اقتصاد دایره‌ای، و سیاست‌های متناسب با زمینه‌های فردی آنها آشنا کرد.

این پروژه با هماهنگی با برنامه‌های تجارت پایدار و کاهش تغییرات آب و هوایی اعضای APO بر اهمیت ارتقای سیاست‌های GP در مناطق آزاد با ارائه ساختارهای سازگار با محیط‌زیست و کارآمدتر و در نتیجه کاهش ردپای اکولوژیکی فعالیت‌های آنها و دادن مزیت رقابتی به شرکت‌ها از طریق تأکید کرد.

کاهش هزینه های تولید انتظار می‌رود که تغییر به سمت اصول اقتصاد سبز و دایره‌ای با تقویت همکاری‌های قوی‌تر میان سهامداران و تقویت سیاست‌های ملی و منطقه‌ای برای مقابله با مسائل GP، نتایج مثبتی را در بخش‌های اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی به همراه داشته باشد.

مناطق آزاد ترکیه با تسهیل سرمایه گذاری و تولید صادرات محور، افزایش انتقال سرمایه گذاری مستقیم خارجی و فناوری و ارتقای تجارت بین المللی کمک قابل توجهی به توسعه پایدار کرده اند. 18 منطقه آزاد در سراسر ترکیه در حال حاضر میزبان بیش از 1900 شرکت هستند که مجموعاً سالانه تقریباً 25 میلیارد دلار درآمد دارند و بیش از 85000 نفر را استخدام می کنند.

مطالب مرتبط:

APO میزبان کنفرانس هدایت نوآوری در میان استارت‌آپ‌ها

برگزاری دوره آموزشی سیستم‌های مدیریت امنیت سایبری

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *