تکنولوژی‏‏‌های کار مشارکتی‏‏‌تر، خواسته کارکنان

آخرین نظرسنجی مایکروسافت در مورد روند کسب و کار، اطلاعاتی را از ۲۷۰۰ کارمند و ۱۸۰۰ مسوول تجاری در ایالات متحده، بریتانیا و ژاپن از تمام کارکردهای شغلی جمع‌آوری کرده است تا راه‌هایی را که فناوری به آنها در بهبود کار- یا اخلال در کار ایجاد کرده است، نمایان کند. 

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، محققان دریافتند کارمندان به دنبال ابزارهایی هستند که همکاری یکپارچه را امکان‌‌‌پذیر می‌‌‌سازد، کارهای تکراری را اتوماتیک می‌کند و با فراست آنها را راهنمایی می‌کند و می‌تواند برای چالش‌‌‌های تجاری خاص، مشتری پسند یا سفارشی‌سازی شود.

نویسنده سه روش را معرفی می‌کند که رهبران سازمان می‌توانند در این زمینه‌‌‌ها سرمایه‌گذاری کنند تا به دستاوردهای کارآمدتری در عملیات روزانه پی ببرند و زمان تیم‌‌‌های خود را برای انجام کارهای مهم‌تر آزاد کنند.

همه‌گیری، نرم‌‌‌افزار‌های آنلاین کار مشارکتی را به‌‌‌عنوان مرکزی برای انجام کار تثبیت کرده است، اما عملیات روزانه یک کسب و کار عمدتا در سایر برنامه‌‌‌های تخصصی مانند نرم‌‌‌افزار برای برنامه‌‌‌ریزی مالی، مدیریت زنجیره تامین و مدیریت روابط با مشتری اتفاق می‌‌‌افتد. این فرآیند می‌تواند منجر به انجام کار «نامرئی» زیادی برای کارمندان شود تا داده‌‌‌ها، اطلاعات و بینش‌‌‌ها را به فضاهایی که همکاران در آن تصمیم‌گیری می‌کنند و پروژه‌‌‌ها را به جلو می‌‌‌برند، انتقال دهند.

ما متوجه شدیم در حالی که پیشرفت‌‌‌‌های فناوری در محل کار می‌تواند توانایی کارمندان را برای انجام کارهای معنی‌‌‌دارتر تسریع کند و ریزش اداری را کاهش دهد، این فرآیند تنها نیمی از معادله در بهبود تجربه کارمند است. سازمان‌ها باید با سرمایه‌گذاری در فناوری‌های دیجیتال روز و هوش مصنوعی در این زمینه‌‌‌ها سرمایه‌گذاری کنند تا به دستاوردهای کارآمدتر در عملیات روزانه پی ببرند و زمان تیم‌‌‌های خود را برای انجام کارهای مهم‌تر آزاد کنند.  

همکاری مجازی را به مرکزی برای انجام انواع کار تبدیل کنید.

امروزه، کارمندان به ابزارهای دیجیتالی نیاز دارند که با روش‌های منحصر به فرد شغل آنها سازگار باشد. تقریبا همه کارمندان مورد بررسی (۹۱ درصد) حداقل یک یا دو روز در هفته از راه دور کار می‌کنند. برای حمایت بهتر از دنیای جدید کار، ۸۵‌درصد از کارمندان از ابزارهای همکاری آنلاین به عنوان یکی از حیاتی‌ترین حوزه‌های تمرکز یاد کردند.  هر بخش کسب و کار، از نرم‌افزارهای متفاوتی افزون بر ابزارهای معمولی چون (ایمیل، ویدئو کنفرانس و چت) برای مدیریت وظایف مشترک خاص به نقش خود استفاده می‌کند.

کارمندان انتظار دارند که بتوانند سوالات فوری را از طریق چت ارسال کنند، پیوندهای سند را برای ویرایش به اشتراک بگذارند، و تماس‌های مجازی را به راحتی برنامه‌ریزی کنند. اما اکثر کارمندان مورد نظر از ابزارهای همکاری خود آنچه را که نیاز دارند دریافت نمی‌کنند زیرا با داده‌ها و اطلاعاتی که برای انجام کارهای خود نیاز دارند هم نظر نیستند:

۵۹‌ درصد کارمندان می‌گویند که ابزارهای همکاری آنها با روشی که تیم آنها ترجیح می‌دهند کار کنند، همسو نیست.

۶۴‌  درصد کارمندان می‌گویند که ابزارها با فرآیندهای سازمانشان (به عنوان مثال، نرم‌افزار بازاریابی، مالی و فروش) ادغام نمی‌شوند.

۷۲‌ درصد درخواست دارند که ابزارهای همکاری آنلاین آنها با یکدیگر سازگار باشد زیرا کار با یکدیگر در بین تیم‌ها دشوار است.

در نتیجه، مردم وقت خود را با کپی کردن داده‌ها در ایمیل‌ها یا چت‌ها یا تعقیب شماره‌های چند همکار تلف می‌کنند. حداقل ۷ نفر از هر ۱۰ پاسخ دهنده به داده‌های نادرست، از ناتوانی در دسترسی و به اشتراک‌گذاری داده‌های غیرمتمرکز، و تیم‌هایی که به واسطه مجموعه‌های مختلف داده‌ها کار می‌کنند، به‌عنوان چالش‌های کلیدی شرکت‌هایشان یاد می‌کنند.

۸۶‌ درصد از کارمندان بررسی شده می‌‌‌گویند که تیم‌‌‌هایشان از راه‌‌‌حل‌‌‌هایی که اطلاعات (مانند اسناد، داده‌‌‌های تجاری و سوابق مشتریان) را در سازمان در دسترس‌‌‌تر می‌‌‌سازد، بیشترین سود را خواهند برد.

عملیات تجاری خود را با نرم‌افزارهای کم‌کد سفارشی کنید.

هر مشکلی را نمی‌توان با نرم‌‌‌افزار سازمانی یکسان خریداری شده در سراسر بخش‌‌‌های تجاری حل کرد. این یکی از دلایلی است که دپارتمان‌‌‌های فناوری اطلاعات اغلب تحت‌تاثیر پروژه‌‌‌های توسعه نرم‌‌‌افزار سفارشی قرار می‌‌‌گیرند، به‌‌‌ویژه زمانی که بودجه کافی ندارند یا به مجموعه‌‌‌ای از پروژه‌‌‌های عقب‌افتاده می‌پیوندند. راه‌‌‌حل‌‌‌های کم‌‌‌کد راهی عالی برای بخش‌‌‌های کسب و کار برای شخصی‌‌‌سازی راه‌‌‌حل‌‌‌های بهره‌‌‌وری خود، گردآوری فرآیندهای تجاری و همکاری است.

نوآوری با کد پایین در حال افزایش است زیرا به همه توسعه‌‌‌دهندگان «قدرت‌‌‌های فوق‌‌‌العاده» می‌دهد و فروش، بازاریابی و سایر کارمندان را در سراسر کسب و کار قادر می‌‌‌سازد تا فرآیندهای خود را بدون نیاز به کدنویسی کمی بهبود بخشند.  راه‌‌‌حل‌‌‌های کم‌‌‌کد می‌توانند به خودکارسازی فرآیندها کمک کنند، در نتیجه وظایف تکراری را کاهش دهند، یا از قابلیت‌‌‌های هوش مصنوعی برای آشکارسازی بینش‌‌‌های درست در جریان کار استفاده کنند. ابزارهای نرم‌افزاری با کد پایین می‌توانند کارمندان را برای حل مشکلات خود توانمند کنند.

در واقع، بیش از ۳ نفر از هر چهار (۷۷درصد) کارمند مورد بررسی آرزو می‌کنند که برای ساخت راه‌‌‌حل‌‌‌های دیجیتالی که به آنها در دستیابی به اهداف کمک می‌کند، دسترسی بیشتری به ابزارها یا پلت‌فرم‌‌‌های کم‌‌‌کد داشته باشند. یکی از نمونه‌‌‌های راه‌‌‌حل کم‌‌‌کد و مبتنی بر هوش مصنوعی، ایجاد یک ویژگی خلاصه‌‌‌سازی اسناد سفارشی است.

به عنوان مثال، در یک بخش حقوقی، خواندن و خلاصه کردن اسناد می‌تواند ساعت‌ها کار زیادی را برای وکلا ایجاد کند.  با استفاده از ابزارهای اتوماسیون با کد پایین، وکلا بدون هیچ‌گونه تخصص فنی می‌توانند از دستورات زبان طبیعی برای ایجاد یک فرآیند خودکار که محتوا را از داده‌های بزرگ استخراج و خلاصه می‌کند، استفاده کنند.

هوش مصنوعی و اتوماسیون را غنیمت بشمارید

استقبال از راه‌‌‌حل‌‌‌های تجاری مبتنی بر هوش مصنوعی، گامی اساسی در تغییر فرهنگ کاری ما از میزان زمان صرف شده در محل کار به تمرکز بر کیفیت و اثربخشی است. کارهای تکراری مانند ورود داده‌ها، یادداشت برداری، گزارش دهی و پردازش اسناد برای عملیات تجاری ضروری هستند-  اما بخش رضایت‌بخش از ساعات کاری کارکنان نیستند. ارزش هوش مصنوعی و اتوماسیون به تازگی در کانون توجه قرار گرفته است.

تقریبا نه نفر از هر ۱۰ نفر پاسخ‌‌‌دهندگان نظرسنجی که از هوش مصنوعی و اتوماسیون در محل کار استفاده می‌کنند، احساس رضایت بیشتری می‌کنند و می‌توانند زمان بیشتری را برای کارهای مهم صرف کنند.  آنها همچنین می‌‌‌گویند که وقتی قابلیت‌‌‌های اتوماسیون با نرم‌‌‌افزار همکاری ادغام می‌‌‌شوند – به عنوان مثال، توانایی خودکارسازی ایجاد و اشتراک‌‌‌گذاری یادداشت‌‌‌های تماس – آنها می‌توانند بدون کوچک‌ترین اشکالی در بین تیم‌‌‌ها کار کنند.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *