دردسر ستاره فوتبال برزیل با ساخت‌وساز ضد محیط زیستی

نیمار، ستاره فوتبال برزیل که دل به دریا زده و در ملک مجلل خود دریاچه و ساحلی مصنوعی ایجاد کرده تاوان جاه‌طلبی‌های مغایر با محیط زیست خود را با جریمه‌های سنگین می‌پردازد و افتادن اسمش بر سر زبان‌ها.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از دویچه وله فارسی، به دلیل نقض مقررات زیست‌محیطی و ساخت و ساز بدون مجوز، مقام‌های برزیلی جریمه دیگری برای نیمار دا سیلوا سانتوس جونیور، ستاره فوتبال برزیل، معروف به نیمار در نظر گرفته‌اند.

به گفته شهرداری مانگاراتیبا، بازرسی ملک نیمار در نزدیکی ریودوژانیرو نشان داد که این فوتبالیست نامدار دستور توقف هر گونه فعالیتی در این محوطه را نادیده گرفته است.

شهرداری می‌گوید، این بازیکن تیم ملی فوتبال برزیل و ستاره باشگاه پاری سن ژرمن دستورات را زیر پا گذاشته و “باز هم مرتکب نقض مقررات زیست‌محیطی شده است.”

نمای هوایی از ملک نیمار/ عکس: Mauro PIMENTEL/AFP

شهرداری اعلام کرده که نیمار باید جریمه دیگری بپردازد که میزان آن پس از پایان تحقیقات روشن خواهد شد.

مقامات پیش از این در روز پنج‌شنبه ۲۲ ژوئن هم اولین جریمه، بالغ بر حدود دست کم پنج میلیون رئال برزیل (۹۵۵هزار یورو) را برای او صادر کرده بودند.

دلیل این است که در ساخت‌وساز ملک مجلل او در مانگاراتیبا کارگران ساختمانی بدون مجوز، دریاچه و ساحل مصنوعی ایجاد کرده‌اند.

از جمله مواردی که به عنوان اعتراض روی آن دست گذاشته شده منحرف کردن مسیر آب و برداشت غیرمجاز از آب یک رودخانه بوده است.

از این‌ها گذشته حفاری‌های غیرمجاز و استفاده از ماسه ساحل نیز بدون مجوز انجام شده است.

تصویری از منطقه ساحلی مانگاراتیبا، جایی که ملک نیمار در آن واقع شده است/ عکس: Mauro PIMENTEL/AFP

به همین دلیل مسئولان امر محوطه را مسدود و دستور توقف هر گونه فعالیت در این ملک را صادر کرده‌اند. با وجود این به گفته رسانه‌ها، نیمار روز شنبه در افتتاح این دریاچه جشنی به پا کرد و خود نیز به آن‌جا رفت.

نیمار در سال ۲۰۱۶ این‌ زمین را خرید. رسانه‌های محلی می‌گویند، این ملک بیش از ۱۰هزار متر مربع مساحت دارد و شامل یک سکوی فرود هلی‌کوپتر، اسپا و سالن بدنسازی است.

بر اساس اطلاعات رسیده، پدر نیمار هنگام بازرسی در ملک حضور داشته و به دلیل توهین به خانم شاین بارتو، وزیر محیط زیست منطقه بازداشت شد. او پس از مدت کوتاهی آزاد شد.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *