رشد سبز در دستورکار سازمان بهره‌وری آسیایی

به عنوان بخشی از مجموعه رویدادهای بزرگداشت سالگرد تاسیس APO، کنفرانس «بهره وری و رشد سبز: پارادایم های درهم تنیده جدید» با حضور حدود 100 شرکت کننده از 16 عضو APO در چنای، هند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، در سخنرانی افتتاحیه این کنفرانس، دکتر ایندرا پرادانا سینگاویناتا، دبیر کل APO، بر نیاز به رشد بهره وری فراگیر و پایدار که به نیروی کار و طبیعت به طور یکسان پاداش می دهد، تأکید کرد.

او رویکردهایی را برای پایداری، فراگیری و مبتنی بر نوآوری افزایش بهره‌وری از طریق سرمایه‌گذاری در انواع زیرساخت‌های مناسب، تقویت نوآوری و تغییرات تکنولوژیکی، اجرای مؤثر سیاست‌ها و بسیج منابع مالی و منابع کافی برشمرد.

در ادامه ساندیپ کومار نایاک، مدیر جایگزین سازمان بهره وری آسیایی برای هند و مدیر کل شورای بهره وری ملی این کشور، تلاش های مرکز بهره وری هند را برای ارتقای افزایش بهره وری از طریق رشد سبز در سطح ملی بیان کرد.

وی همچنین به تشریح ضرورت اولویت‌بندی مالی سبز در جدا کردن رشد صنعتی از تخریب محیط زیست پرداخت و به رویکردهای عملی برای دستیابی به این هدف اشاره کرد.

معرفی برندگان جایزه ملی APO 2022

در این کنفرانس برندگان جایزه ملی APO 2022 نیز معرفی شدند. جی ام رائو، رئیس گروه GMR Group، جایزه ملی APO را در دسته حامیان بهره وری به دلیل کار مثال زدنی خود در حمایت از بهره وری دریافت کرد.

پروفسور پرادیپ کومار ری، استاد بازنشسته، IIT Kharagpur، جایزه ملی APO را در رده کارشناسان فنی بهره وری دریافت کرد. او برای کارهای مردمی شامل مدل سازی بهره وری، ارگونومی، مهندسی ایمنی و مدیریت عملیات مهندسی ناب شناخته شد.

دریافت کننده جایزه ملی APO 2022، دسته کارشناسان فنی بهره وری، پروفسور. پرادیپ کومار ری، دبیر کل APO دکتر ایندرا و مدیر جایگزین APO برای هند ساندیپ کومار نایاک.

انتشار گزارش APO در زمینه توسعه پایدار

نسخه ویژه چشم انداز بهره وری APO در مورد توسعه پایدار نیز در جلسه افتتاحیه این کنفرانس منتشر شد. این گزارش بر رشد سبز و بهره‌وری سبز در گذار به اقتصاد دایره‌ای تمرکز می‌کند، که به ویژه در زمینه هند مهم است زیرا این کشور رهبری جهانی را در پیگیری رشد کم کربن به عهده دارد. در این گزارش همچنین، مطالعات موردی و نمونه هایی از کشورهای مختلف در اقتصادهای مختلف را قید شده است.

مدرسان بین المللی دکتر هانگ ساک پارک از کره جنوبی، نیکلاس گاندولفو از سنگاپور و دکتر کاوشیک دب از ایالات متحده آمریکا، به همراه مدرسان هندی دکتر ناگش کومار، دکتر ام. پارادایم های رشد سبز، مانند اهرم ESG، افزایش بهره وری انرژی، تامین مالی سبز، مهارت مجدد سبز، استراتژی های سازمانی، و اهداف انتشار خالص صفر را تشریح کردند.

بازدید از ابتکارات هند در زمینه توسعه سبز

بازدیدی از محل تأسیسات دانفوس در چنای در روز سوم سازماندهی شد، که در آن شرکت کنندگان نوآوری ها را در انتقال انرژی پاک، حفاظت از محیط زیست، ابتکارات مسئولیت اجتماعی، سلامت و ایمنی نیروی کار و بهترین شیوه های عملیاتی و تولیدی مشاهده کردند.

شایان ذکر است که برگزاری این کنفرانس در راستای موضوع ریاست هند بر اجلاس G20 با عنوان «Vasudhaiva Kutumbakam» یا «یک زمین، یک خانواده، یک آینده» بوده که بر ارزش همه ابعاد زندگی و ارتباطات متقابل آن تأیید میکند.

همه سخنرانی‌ها، بررسیها و بحث‌های این کنفرانس بر تلاش برای رشد عادلانه و عادلانه در حین عبور از زمان‌های آشفته کنونی به شیوه‌ای پایدار، جامع، مسئولانه و فراگیر متمرکز بود.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *