ابلاغ شیوه‌نامه سنجش بهره‌وری شرکت‌های دولتی

شیوه‌نامه سنجش بهره‌وری شرکت‌های دولتی و شرکت‌های تابعه، وابسته و تحت مدیریت دولت توسط سازمان ملی بهره‌وری ایران ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ور نیوز به نقل از وبسایت سازمان ملی بهره‌وری ایران، این سازمان مبتنی بر تکالیف مندرج در قانون بودجه سال 1402 کل کشور و با استناد به «آیین‌نامه انتظام‌بخشی، شفاف‌سازی و ضابطه‌‌مندسازی درآمد‌ها و هزینه‌های شرکت‌های دولتی» موضوع بند (ب) تبصره 2 قانون بودجه 1402 کل کشور و «دستورالعمل ساماندهی حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره/ هیئت عامل شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت و شرکت‌های تابع و وابسته به آن‌ها و شرکت‌های تحت مدیریت دولت» موضوع جزء 3 بند (ط) تبصره 2 قانون بودجه 1402 کل کشور، شیوه‌نامه سنجش بهره‌وری شرکت‌های دولتی و شرکت‌های تابعه، وابسته و تحت مدیریت دولت را تدوین و ابلاغ کرد.

این شیوه‌نامه به‌منظور سنجش و ارزیابی بهره‌وری شركت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت و شرکت‌های تابع و وابسته به آن‌ها و شرکت‌های تحت مدیریت دولت در قالب یک نظام یکپارچه و استاندارد، تدوین شده است و در نهایت، به نیاز دولت برای شفاف‌سازی و پاسخگویی عملكرد بهره‌وری شركت‌های فوق‌الذکر، پاسخ‌ می‌دهد.

بر این اساس، سقف پاداش مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره / هیئت عامل شرکت‌های دولتی و شرکت‌های تابعه، وابسته و تحت مدیریت دولت در کارگروه ارزیابی بهره‌وری و مطابق با شیوه‌نامه سنجش بهره‌وری شرکت‌های دولتی و شرکت‌های تابعه، وابسته و تحت مدیریت دولت، تعیین می‌شود.

در این شیوه‌نامه نحوه ارزیابی کارایی و اثربخشی شرکت‌های مشمول و تحت مدیریت دولت به تفکیک شرکت‌های دولتی و تحت مدیریت دولت تبیین شده است.

شایان ذکر است، تدوین این شیوه‌نامه در ماده (43) آیین‌نامه انتظام‌بخشی، شفاف‌سازی و ضابطه‌‌مندسازی درآمد‌ها و هزینه‌های شرکت‌های دولتی و تبصره 2 ماده (9) دستورالعمل ساماندهی حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره/ هیئت عامل شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت و شرکت‌های تابع و وابسته به آن‌ها و شرکت‌های تحت مدیریت دولت، به سازمان ملی بهره‌وری ایران تکلیف شده ‌است.

متن کامل شیوه‌نامه «سنجش بهره‌وری شرکت‌های دولتی و شرکت‌های تابعه، وابسته و تحت مدیریت دولت» از اینجا قابل دسترس است. 

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *