گزارش عملکرد بهره‌وری در برنامه ششم توسعه منتشر شد

گزارش «عملکرد بهره‌وری در برنامه ششم توسعه» از سوی سازمان ملی بهره‌وری ایران منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از روابط وب سایت سازمان ملی بهره‌وری ایران، در این گزارش علاوه بر عملکرد مواد قانونی برنامه، عملکرد اهداف کمی و نماگرهای بخش بهره‌وری در سال ۱۴۰۱، تحلیل متغیرها، تشریح علل و عوامل موفقیت یا عدم موفقیت و پیشنهادهای اصلاحی لازم ارائه شده است.

گزارش «عملکرد بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی» در سه بخش؛ عملکرد ماده (5) قانون برنامه ششم توسعه (بهره‌وری)، عملکرد بهره‌وری اقتصاد ایران و چارچوب ارتقای بهره‌وری را بررسی کرده است. در بخش اول، وضعیت بهره‌وری در دستگاه‌های اجرایی، وضعیت استقرار چرخه در استان‌ها و وضعیت بهره‌وری شرکت‌های دولتی و سهم این شرکت‌ها از اقتصاد ملی و رشد تولید در آنها مورد تحلیل قرار گرفته است.

در بخش دوم نیز عملکرد بهره‌وری سطح ملی و گروه‌های اقتصادی در برنامه ششم نشان داده می‌شود. به‌طوری که در قسمت اول اهداف و عملکرد بهره‌وری در برنامه ششم مقایسه شده، در قسمت دوم بهره‌وری و رشد اقتصاد ایران در برنامه ششم مورد توجه و در قسمت سوم وضعیت بهره‌وری گروه‌های اقتصادی بررسی شده است.

بخش سوم گزارش نیز تحت عنوان «چارچوب ارتقای بهره‌وری» به تحلیل و بیان نقاط ضعف و دلایل عدم موفقیت بهره‌وری در کشور پرداخته و در پایان پیشنهاداتی برای ارتقای بهره‌وری ملی ارائه کرده است.

متن کامل گزارش را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *