10 تکنولوژی برتر نوظهور در سال 2023

معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران در گزارشی به تشریح «10 تکنولوژی برتر نوظهور در سال 2023» پرداخته است.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز، فناوری ‏های جدید انقلاب صنعتی چهارم همچون هوش مصنوعی، محاسبات ابری و فناوری رباتیک، شیوه زندگی، یادگیری و کسب ‏وکارها را با سرعتی بی‏ سابقه‏ ای در تاریخ بشر تغییر داده است.

این تغییرات در راستای تغییر چشم‏ اندازهای سیاسی و بی‏ ثباتی محیطی نشان می‏ دهد که اکنون بیش از هر زمان دیگری رهبران به ابزارهایی برای درک آینده و برنامه ‏ریزی برای آن نه در بازه بلندمدت بلکه برای دوره‏ های کوتاه ‏تر هم نیاز دارند. امروزه علوم و فنون با شتابی روز‏افزون همه جنبه‏ های زندگی بشر را درنوردیده است.

می‏ توان ادعا کرد سرعت یافتن تحولات فناوری، به ‏ویژه در چند دهه اخیر، زندگی انسان را به‏ طور کلی متحول کرده و فناوری را به بخش جدانشدنی زندگی روزمره تبدیل نموده است. موفقیت در جهان کنونی به ‏طور آشکار به استفاده از تکنولوژی وابسته است.

در همین زمینه بخوانید

فن آوری های تحول آفرین و آینده بهره وری

صنعت 4.0 و فناوری های مرتبط

زمان دنده‌عقب ندارد

مهم ترین تفاوت دنیای امروز با گذشته، سرعت تحولات تکنولوژیک عنوان شده که با تغییر در قلمرو به‏ کارگیری تکنولوژی همراه است. علم و تکنولوژی با رشد فزاینده و جهان‌ شمول خود به ‏عنوان عامل اساسی در فرآیند رشد و توسعه و نیرومندترین تحول و پیشرفت اقتصادی جوامع بشری به حساب می ‏آید.

باتوجه به قابلیت‏ های این صنعت ارزیابی محصولات این حوزه همواره باید مورد توجه قرار گیرد و به صورت مستمر پایش شود. لذا در این نوشتار با استناد به گزارش مجمع جهانی اقتصاد، 10 تکنولوژی برتر نوظهور در سال 2023 مورد بررسی قرار گرفته‌است.

لینک مرتبط:

10 تکنولوژی برتر نوظهور در سال 2023 – فایل PDF به زبان فارسی

مطالب مرتبط:

دوراهی عبور یا بهره‌گیری از فرصت‌های دیجیتال

موانع تحول در صنعت دیجیتال

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *