هوشمندسازی صنعت ضروری است 

وزیر ارتباطات فناوری و اطلاعات گفت: هوشمندسازی در حوزه صنعت موضوع مهمی است که توجه به آن بهره‌وری را ارتقا خواهد داد و منجر به افزایش تولید و کیفیت خواهد شد. هر چند به اختلالات موجود در اینترنت کشور که قطعا یکی از ابزارهای هوشمندسازی است، اشاره‌‌ای نکرد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از ایسنا، عیسی زارع‌پور در قزوین اظهار کرد: یکی از وعده‌های دولت سیزدهم این است که رونق به صنعت بازگردانده شود، ما در گذشته صاحب صنایع بسیار بزرگی بودیم که متأسفانه برخی از  آنان دچار آسیب شدند و لازم است که به این حوزه توجه جدی صورت گیرد. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه اگر بتوانیم محصول صنعتی را صادر کنیم آن صنعت را تضمین کرده‌ایم، بیان کرد: امیدواریم که رونق به تولید بازگردد و امروز از اینکه شاهد تحقق قول‌های دولت درباره احیای واحدهای راکد هستیم بسیار خرسندیم. 

وی عنوان کرد: امیدواریم در کشور هیچ واحد تعطیل و راکد وجود نداشته باشد و گره‌های بزرگ باز شود؛ تولید بر مبنای صاردرات تنها موردی است که می‌تواند کشور را از وضعیت فعلی نجات دهد. 

زارع‌پور گفت: در استان قزوین دو اپراتور برای توسعه فیبر نوری در حال انجام اقداماتی هستند، سرعت نزدیک به ۹۰۰ مگابیت در دانلود و آپلود می‌تواند در این استان تحول ایجاد کند و خوشبختانه امروز توسعه این پروژه ملی در استان قزوین آغاز شد. 

وی بیان کرد: برای هوشمندسازی ارتباطات نیازمند نسل پنجم صنعت هستیم فناوری‌های نسل پنجم توسط اینترنت فیبری رقم می‌خورد؛ زیرساخت تحول در همه استان‌ها باید فراهم شود چراکه توسعه ساخت فناوری نسل پنجم الگوی خوبی برای واحدهای صنعتی است. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان عنوان کرد: هوشمندسازی در حوزه صنعت موضوع مهمی است که توجه به آن بهره‌وری را ارتقا خواهد داد و منجر به افزایش تولید و کیفیت خواهد شد. 

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *