کدام نهادها کمترین همکاری را در اجرای قانون «جهش تولید دانش‌بنیان» داشتند؟

رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس گفت: بانک ها کم ترین همکاری را در اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان داشتند.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از تسنیم، محسن دهنوی، در اولین رویداد نظارتی قانون جهش تولید دانش بنیان اظهار داشت: سال 80 که رهبری بحث جنبش نرم افزاری و تولید ثروت از دانش را بیان کردند این نگاه در دانشگاه نیز منتقد داشت اما رهبری ایستاد و گفتمان کردند و این موضوع جا افتاد بعد موضوع شرکت ها دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان را مطرح کردند و پای آن ایستادند.

ما در جایی ایستادیم که روزی در کشور مسئله ما در اول انقلاب سواد آموزی بود اما امروز به برکت ایستادگی رهبری مسئله ما فتح قله های فناوری است. ما همه این را مدیون مقام معظم رهبری هستیم. 

وی افزود: بنده قبل از اینکه نماینده مجلس بشوم در حوزه دانش بنیان کار می کردم و مشکلات این حوزه را درک می کنم. با پیگیری شخص رییس مجلس قانون جهش تولید دانش بنیان در اولویت مجلس قرار گرفت و به تصویب مجلس رسید. ب

ما قانونی نوشتیم و بخشی از آیین نامه آن تدوین و بخشی هنوز نشده است. در بین دستگاه هایی که در این قانون وظیفه داشتند کم ترین میزان همکاری در حوزه بانک مرکزی و نظام بانکی است. بسیار از این جهت شرکت ها دانش بنیان در مضیقه هستند؛ بانک مرکزی همکاری لازم را در اجرای قانون ندارند. مشکلات همچنان باقی است. 

رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس، تصریح کرد: همین الان یک وام سرمایه در گردش را که شرکت دانش بنیان می خواهد بگیرد، نمی توانند. یک سنجه هایی نشان می دهد حال ما در برخی جاها خوب نیست مانند مهاجرت نخبگان. برخی از کشورهای منطقه استارآپ ها ما را یکجا می برند. نه تنها نخبگان بلکه کل استارآپ را که خلاقیت و جذابیت دارند می برند.

کسی که باید بایستد و مشکلات را حل کند خود ماها هستیم. خواهش بنده این است که در پنل های تخصصی امروز باهم دیگه دست به وست هم داده تا به سمت قله برویم. 

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *