یک دستورالعمل دیگر در حوزه بهره‌وری ابلاغ شد: این بار نظام نامه «چرخه مدیریت بهره‌وری»

میثم لطیفی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری را به تمام دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری، ویرایش جدید «نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری» به‌منظور افزایش مشارکت مؤثر دستگاه‌های اجرایی در حرکت ملی بهره‌وری و در راستای تحقق رشد اقتصادی هدف در بند اول سیاست‌های کلی برنامه پنج‌ساله هفتم (ابلاغی مقام معظم رهبری مورخ (1401/06/20) و پیرو تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) و رئیس‌جمهور درباره لزوم ارتقای بهره‌وری،توسط سازمان ملی بهره‌وری ایران تدوین و ابلاغ شد.

نظام‌نامه مدیریت چرخه بهره‌وری با اخذ نظرات تمام دستگاه‌های اجرایی، استان‌ها، مشاوران سازمان و صاحب‌ صلاحیت آسیب‌شناسی شد، در نتیجه ویرایش این نظام‌نامه با تمرکز بر بهبود برنامه‌ها و اهداف دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها در حوزه بهره‌وری تدوین شد.

بر اساس این نظام‌نامه، تمام دستگاه‌های اجرایی شامل دستگاه‌های اجرایی اصلی ملی، دستگاه تابعه، شرکت‌های دولتی و استان‌ها مکلف هستند، برنامه‌های ارتقای بهره‌وری خود را مطابق با نظام‌نامه مذکور تهیه و بعد از تأیید در کمیته بهره‌وری‌شان برای بررسی و تصویب تا پایان مهرماه 1402 به سازمان ملی بهره‌وری ایران ارسال کنند.

البته تا قبل از تصویب برنامه‌های جدید ارتقای بهره‌وری، برنامه‌های مصوب گذشته معتبر بوده و دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها مکلف به ارائه گزارش پیشرفت برنامه‌های مذکور در شش ماهه ابتدایی سال 1402 حداکثر تا پایان شهریور به سازمان ملی بهره‌وری ایران هستند.

در همین حال، تمام دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها مکلف هستند، گزارش پیشرفت سه ماهه سوم و سالانه برنامه‌های ارتقای بهره‌وری خود را در سال 1402 مطابق با نظام‌نامه جدید، تا پایان آذر و اسفند ماه سال جاری به سازمان ملی بهره‌وری ایران ارائه دهند.

 سند نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها از اینجا در دسترس است.  

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *