گسترش «مدیریت ناب» در دستور کار سازمان بهره‌وری آسیایی

سازمان بهره وری بنگلادش و دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی یک پروژه توسعه شرکت های مرتبط را در مورد استفاده از سیستم های مدیریت ناب (LM) در صنایع شیمیایی برای بنگلادش در چیتاگونگ و داکا ترتیب دادند.

به گزارش پایگاه خبری بهره ور نیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، جلسات آنلاین با حضور چهار شرکت در ماه های گذشته، با جلسات حضوری که در آگوست، توسط یک مدرس از ژاپن و یک مدرس از بنگلادش برگزار شده، تکمیل شد.

مدیریت ناب (Lean Management) رویکردی برای مدیریت و سازماندهی کار برای بهبود عملکرد است. این پروژه به شرکت‌های زیر مجموعه صنایع شیمیایی بنگلادش (BCIC) کمک می‌کند تا با شناسایی ضایعات و ساده‌سازی فرآیندها، بهره‌وری را بهبود بخشند.

طی جلسات حضوری، یک نفر مدرس از ژاپن به همراه نماینده سازمان بهره وری آسیایی از شرکت‌های نمایشی بازدید کردند تا کارگاه‌هایی را در مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل مشکلات، تعیین اهداف مدیریت ناب و شناسایی و اولویت‌بندی پروژه‌های مدیریت ناب برگزار کنند.

این جلسات مرحله نخست پروژه را تکمیل کردند که شامل برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل برای شناسایی مسائلی مانند خرابی ماشین آلات و بهره وری پایین بود. مرحله دوم شامل اجرای طرح های بهبود است، در حالی که مرحله سوم مواد توسعه یافته توسط سازمان بهره وری بنگلادش و شرکت های مرتبط را منتشر می کند.

این مواد و خروجی ها در کنفرانسی در بنگلادش در فوریه 2024 با حضور سایر شرکت های فعال در بخش شیمیایی در بنگلادش به اشتراک گذاشته خواهد شد.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *