بال‌های انقلابی ایرباس؛ کاهش مصرف سوخت و انتشار کمتر CO2

ایرباس برای کاهش مصرف سوخت، بالی با طراحی جدید را آزمایش می‌کند. بال آزمایشی جدید ایرباس در کاهش مصرف سوخت و انتشار کمتر کربن‌دی‌اکسید بسیار بهینه‌تر از بال‌های مرسوم عمل می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از دیجیاتو، ایرباس درحال بررسی نوع جدیدی از بال‌هاست و امید دارد که با آن بتواند نحوه پرواز هواپیماها را متحول کند. ایرباس در سال 2021 این بال‌ها را در هواپیمای «Cessna Citation VII» تعبیه کرد. این هواپیما با بال‌های جدید برای اولین‌بار در 6 نوامبر (15 آبان‌ماه) سال جاری از فرودگاه تولوز-بلاناک در فرانسه به پرواز درآمد. بال‌های جدید ایرباس در مصرف سوخت بسیار بهینه شده‌اند.

براساس پست شرکت ایرباس در ایکس، اگر آزمایش‌ها موفقیت‌آمیز باشد، ایرباس راهی انقلابی برای بهبود نحوه استفاده هواپیماها از بال‌های خود ارائه خواهد کرد که مصرف سوخت را در آن‌ها کاهش می‌دهد. ایرباس می‌گوید این پروژه روی شتاب‌دادن و تأیید فناوری‌هایی متمرکز شده است که آیرودینامیک و عملکرد بال‌ها را برای همه هواپیماهای آینده بهبود داده و بهینه‌سازی می‌کند.

ایرباس هواپیمای Citation VII را به این بال آزمایشی جدید مجهز کرد. ایرباس می‌گوید این بال با پیکربندی‌های موتور جدید این شرکت برای کمک به کاهش انتشار کلی CO2 سازگار است. سوزاندن سوخت‌های فسیلی مانند بنزین باعث ایجاد تغییرات اقلیمی مداومی در سیاره ما می‌شود. ایرباس از چرخه انتشار CO2 در دنیا سهم کوچکی دارد و تلاش می‌کند تا گام‌هایی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای که صنایع مختلف ایجاد می‌کنند، بردارد.

این شرکت دقیقاً در مورد بال‌های آزمایشی جدید چیزی به اشتراک نگذاشته است. بااین‌حال، اگر ایرباس واقعاً در ساخت این بال‌ها موفق شود و بتوان از آن‌ها در هواپیماهای دیگر نیز استفاده کرد، ردپای کربن این شرکت بسیار کاهش می‌یابد. ساخت بال‌های جدید تنها یکی از پروژه‌های زیاد ایرباس است که در آن سعی‌ شده انتشار گازهای گلخانه‌ای هواپیماها را کاهش دهد و آن‌ها را در مصرف سوخت کارآمدتر کند.

از طرح‌های ایرباس جزئیات زیادی در دست نیست، اما به‌هرحال چنین اقداماتی از سوی شرکت‌های بزرگی مثل ایرباس برای کاهش مصرف سوخت می‌تواند تأثیرات بسیار مثبتی بر تغییرات آب‌وهوایی زمین بگذارد.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *