سبقت برقی‌ها از دیزلی‌ها در اروپا

طبق گزارش انجمن خودروسازان اروپا (ACEA)، ثبت‌نام خودروهای برقی جدید در اتحادیه اروپا از ژانویه تا اکتبر برای اولین بار از خودروهای دیزلی پیشی گرفته است. 

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، این بدان معناست که خودروهای برقی پس از خودروهای بنزینی و گازسوز و هیبریدی، چهارمین نوع خودرو محبوب نزد اروپایی‌ها به شمار می‌روند. در ماه گذشته، ثبت‌نام خودروهای برقی با باتری در اتحادیه اروپا ۳۶.۳درصد نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ افزایش یافت و به تعداد ۱۲۱هزار و ۸۰۸ دستگاه رسید، درحالی‌که بازار خودروهای دیزلی با کاهش ۱۳.۲درصدی فروش روبه‌رو شد.

در همین زمینه بخوانید

الگوی هندی توسعه خودروهای برقی

وعده جدید شهرداری: موتورسیکلت‌ها و خودروهای برقی در راه تهران هستند

بهره‌وری کدامیک بیشتر است، خودروهای هیبریدی یا برقی؟

رویاپردازی بن‌سلمان برای خودروسازی عربستان؛ سایپا همچنان نیسان آبی تولید می‌کند

از سال گذشته تا به امروز، اتحادیه اروپا شاهد ثبت ۱.۲میلیون خودروی برقی جدید در قلمروی خود بود که نسبت به سال گذشته ۵۳.۱درصد افزایش داشت و در ده‌ماهه اول سال جاری به کل سهم بازار ۱۴درصد رسید. در مقابل، خودروهای دیزلی از سهم بازار ۱۵.۹درصدی در اکتبر سال گذشته به سهم ۱۲درصد در سال جاری رسیدند. این کاهش قابل‌توجه در مقایسه با سال ۲۰۱۵ است که دیزل با ۵۰درصد سهم بازار خودروی اروپا را در اختیار داشت. 

در ماه اکتبر، سهم بازار خودروهای دارای باتری الکتریکی به ۱۴.۲درصد افزایش یافت که نسبت به ۱۲درصد در ماه مشابه سال گذشته، رشد را نشان می‌دهد. ACEA در بیانیه‌ای اعلام کرد: سهم سال برقی‌ها تا به امروز ۱۴درصد است که برای اولین بار از سهم انباشته دیزلی‌ها پیشی گرفته است. هیبریدی‌ها نیز با ۲.۲میلیون ثبت جدید در اتحادیه اروپا از ژانویه تا اکتبر، افزایش قابل‌توجهی در فروش داشته‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹.۸درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط:

الگوی هندی توسعه خودروهای برقی

واردات خودروهای برقی در اولویت وزارت صمت؛ توهم یا برنامه‌ریزی؟

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *