بیشتر کارکنان آمریکایی از کارشان ناراضی‏‏‌اند

به گزارش وال‌استریت ژورنال، آمریکایی‌‌‌ها بر اساس معیارهای مختلف، نسبت به هر زمان دیگری، از کارشان ناراضی‌‌‌تر هستند. طبق گزارش ۲۰۲۳ محیط کار گالوپ، با وجود افزایش دستمزدها، بیشتر شدن زمان مرخصی و داشتن اختیارات بیشتر در کار، تعداد کارکنان آمریکایی که می‌‌‌گویند در محیط کار عصبانی هستند، استرس دارند و احساس تعهد نمی‌‌‌کنند، در حال افزایش است.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، تحلیل شرکت تکنولوژی BambooHR، از داده‌‌‌های بیش از ۵۷‌هزار نیروی کار، نشان می‌‌‌دهد امتیاز رضایت کارکنان از کارشان، از اوایل سال ۲۰۲۰ به پایین‌‌‌ترین حد خود رسیده و فقط امسال، کاهش ۱۰درصدی داشته است. در مصاحبه با کارکنان در سراسر آمریکا، ‌‌‌ مشخص شد که نارضایتی از کار، بخشی از تجدید نظر افراد در زندگی کاری‌‌‌شان است که روند آن از سال ۲۰۲۰ و همزمان با اوج همه‌گیری کرونا شروع شد.

طیف منابع نارضایتی کارکنان، از بالا رفتن تورم تا ماهیت همچنان نابسامان روزهای کاری را دربرمی‌گیرد. افراد از اینکه جزئی‌‌‌ترین کارهایشان با بازگشت حضوری به محیط کار، تحت کنترل و مدیریت قرار بگیرد، بیزارند و در عین حال، به جنبه‌‌‌های منزوی‌‌‌کننده دورکاری هم پی برده‌‌‌اند.  

شرکت‌ها دیگر از وضعیت عملیاتی دوران پاندمی خارج شده‌‌‌اند، هزینه‌‌‌ها را کاهش داده‌‌‌اند و دوباره بر بهره‌‌‌وری تمرکز کرده‌‌‌اند. این گسست بین مدیران و کارکنان، همه را ناامید کرده و به نظر می‌رسد راه‌حلی فوری برای آن وجود نداشته باشد. آنهایی که مسوولیت دارند، می‌‌‌گویند دادن دستمزد، انعطاف و حمایت بیشتر به کارکنان، فقط نتایج کوتاه مدت دارد. 

استفان شول، مدیرعامل شرکت تکنولوژی Alight، می‌‌‌گوید خیلی از شرکت‌های فورچون 100 که در لیست مشتریان آنها هستند، در دوران پاندمی برای مزایایی مثل سلامت روان کارکنان، مراقبت از فرزندان آنها و پاداش‌‌‌های رفاهی، هزینه‌‌‌های خود را تا 20‌درصد افزایش دادند. اما به گفته شول «این همه هزینه، به شادتر شدن کارکنان کمکی نکرده است.»

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *