سگ رباتیک HOUND رکورد دو 100 متر گینس را شکست + فیلم

این ربات 45 کیلوگرمی موفق‌شده تا 100 متر را با میانگین سرعت 18.12 کیلومتر در ساعت و مدت زمان 19.87 ثانیه طی کند.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از دیجیاتو، یک سگ رباتیک چهار پا به نام HOUND موفق‌شده تا دوی 100 متر را سریع‌تر از سایر ربات‌های مشابه خود به پایان برساند و با نمایش چابکی و سرعت خود رکورد جدیدی در گینس ثبت کرده است.

براساس گزارش‌های منتشرشده، این ربات توسط آزمایشگاه کنترل و طراحی ربات دینامیک مؤسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) طراحی و ساخته شده است. این ربات 45 کیلوگرمی موفق‌شده تا 100 متر را با میانگین سرعت 18.12 کیلومتر در ساعت و مدت زمان 19.87 ثانیه طی کند. در ویدیو زیر می‌توانید انجام دوی 100 متر توسط آن را مشاهده کنید:

ثبت رکورد گینس توسط سگ رباتیک HOUND

سگ رباتیک HOUND به‌طور کلی برای حرکت با سرعت بالا طراحی شده است. علاوه بر یورتمه‌سواری با سرعت 3 متر بر ثانیه، ربات می‌تواند روی چمن نیز حرکت کند، مسافت‌های طولانی را راه برود و از شیب 22 درجه بالا برود. دانشمندان کره‌ای با طراحی بهینه مکانیک آن موفق شده‌اند تا چنین قابلیت‌هایی را برای ربات فراهم کنند.

ماژول‌های محرک ران و زانو این ربات به‌صورت یک تکه و در یک پیکربندی موازی قرار گرفته‌اند و همچنین از یک میل توخالی برای انتقال نیرو به مفاصل استفاده شده است. برای مفصل زانو، یک سیستم تسمه قرقره وجود دارد که طیف وسیعی از حرکات را فراهم می‌کند. توسعه دهندگان HOUND همچنین از یک سیستم گیربکس سیاره‌ای استفاده کرده‌اند که در زمینه انتقال قدرت کارایی زیادی را به‌همراه دارد.

HOUND اولین رباتی نیست که در زمینه سرعت رکوردی را ثبت می‌کند. سال 2012، ربات چهارپا Cheetah دارپا نیز توانست 20 متر را با سرعت 45.5 کیلومتر در ساعت طی کند و رکورد جدیدی را به ثبت برساند. سپس در سال 2022، ربات دیگری با نام Cassie که توسط Agility Robotics ساخته شده است، با انجام دوی 100 متر در 24.73 ثانیه، رکورد جهانی گینس برای سریع‌ترین ربات دوپا را ثبت کرد.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *