معرفی شرکت‌های برتر جهان در انرژی‌های تجدیدپذیر

انتظار می‌رود بازار جهانی انرژی‌های تجدیدپذیر با نرخ رشد مرکب سالانه ۸.۴ درصد بهبود یابد و به اندازه بازارِ نزدیک به ۲ تریلیون دلار برسد. از بین تمام منابع انرژی موجود، انرژی تجدیدپذیر تنها منبعی بود که سال ۲۰۲۰ با وجود همه‌گیری کرونا، شاهد افزایش تقاضا بود.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از آنا،  اکسپلودینگ تاپیکس نوشت که سال ۲۰۲۲، ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر جهان ۱۰ درصد افزایش یافت که بیشتر این افزایش به صورت انرژی خورشیدی بود. قوانین دولتی، کاهش قیمت‌ها و آگاهی زیست محیطی از دلایل این رشد سریع اعلام شده است. در این گزارش به ۱۰ شرکت دانش‌بنیان برتر در حال رشد می‌پردازیم که بر فضای انرژی‌های تجدیدپذیر تأثیر می‌گذارند.

«اکوفلو» « EcoFlow»

سال تأسیس: ۲۰۱۸  –  مکان: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، آمریکا 

( EcoFlow ) یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه انرژی تجدید پذیر است که نیروگاه ‌های قابل حمل، پنل‌ های خورشیدی و لوازم جانبی را طراحی و تولید می‌ کند تا به مردم کمک کند به انرژی قابل اعتماد و پایدار در حال حرکت دسترسی داشته باشند. محصولات آنها شامل باتری های با ظرفیت بالا با زمان شارژ سریع و همچنین یک برنامه تلفن همراه برای کنترل و نظارت بر دستگاه ها از راه دور می شود. این شرکت با هدف در دسترس قراردادن انرژی پاک برای همه تلاش می‌کند.

«فری یر انرژی» « Freyr Energy » 

سال تأسیس: ۲۰۱۴  –  مکان: حیدرآباد، هند

شرکت دانش‌بنیان ( Freyr Energy ) راه حل‌های انرژی مبتنی بر خورشید را ارائه می دهد. علاوه بر پنل های خورشیدی، آنها همچنین خدمات ردیابی را ارائه می دهند که به کاربران امکان می دهد درک بهتری از میزان انرژی تولید شده توسط سیستم خورشیدی خود داشته باشند. به گفته این استارت‌آپ، راه حل های آنها به مشتریان کمک می کند تا قبض برق خود را تا ۹۰ درصد کاهش دهند.

«اِنپال»« Enpal»

سال تأسیس: ۲۰۱۷  –  مکان : برلین، آلمان

انپال پنل های خورشیدی تولید می کند. این شرکت علاوه بر ساخت، خدمات نصب پنل ها را نیز انجام می دهد. این شرکت در دوازدهمین سال فعالیت خود قرار دارد و به گفته مقاماتش، بیش از ۱۹ هزار پروژه خورشیدی را به پایان رسانده اند.

«اِپیشین» « Epishine»

سال تأسیس: ۲۰۱۶  –  مکان : لینکوپینگ، سوئد

این شرکت دانش‌بنیان پنلی ساخته است که می‌ تواند نور فضای داخلی را جمع‌ آوری و انرژی تولید کند، که سپس می‌تواند برای برق رسانی به وسایل کم مصرف استفاده شود. این شرکت ادعا می کند که دستگاه آنها می تواند اثرات زیست محیطی باتری ها را تا ۹۹درصد کاهش دهد .

«کامان انرژی» « Common Energy»

سال تأسیس: ۲۰۱۷  –  مکان: نیویورک، آمریکا 

این شرکت پلتفرم مدیریت برق را طراحی کرده که به خانواده ها اجازه می دهد، سیستم برق خود را به منابع انرژی تجدید پذیر متصل کنند. تاکنون، این شرکت بیش از ۱۰۰ هزار حساب برق خانوار را به منابع انرژی تجدید پذیر متصل کرده است.

«هیدروژن یک» « Hydrogen One »

سال تأسیس: ۲۰۱۷  –  مکان: ونکوور، واشنگتن، آمریکا 

هیدروژن یک، تولید کننده سوخت هیدروژن با آلودگی صفر است. مقدار زیادی انرژی تولید می کند که برای استفاده در محیط های صنعتی و تجاری طراحی شده است. این شرکت اعلام کرد که به دنبال بستن قراردادی است که شامل خرید آنها توسط Amppower می شود.

« کربن کالچر» « Carbo Culture»

سال تأسیس: ۲۰۱۶ – مکان: هلسینکی، فنلاند

این استارت‌آپ، فناوری ای را توسعه داده که زیست توده زباله را به زغال چوب کربن منفی تبدیل می کند که می تواند برای تولید انرژی استفاده شود. هدف این استارت‌آپ حذف یک گیگاتن CO۲ تا سال ۲۰۳۰ با استفاده از فناوری خود است.

«پرپس انرژی» « Purpose Energy»

سال تأسیس: ۲۰۰۷  –  مکان: آرلینگتون هایتس، ماساچوست، آمریکا

پرپس انرژی، یک سیستم مدیریت زباله را فراهم می کند. زباله های آلی تولید شده توسط صنعت نوشیدنی ها را می‌گیرد و آن را به انرژی‌های تجدیدپذیر و آب تمیز تبدیل می کند. این شرکت توسط ۶ سرمایه گذار در ۷ دور تامین مالی تامین می شود.

«گلوبال انرژی جنریشن» « Global Energy Generation»

سال تأسیس: ۲۰۱۹   –   مکان: فیلادلفیا، پنسیلوانیا، آمریکا 

این شرکت دانش‌بنیان مزارع بادی و خورشیدی را راه اندازی می کند که برای تولید انرژی تجدیدپذیر برای مصارف صنعتی و خصوصی در نظر گرفته شده است. مزارع بادی و خورشیدی آنها بیش از صدهزار هکتار در سراسر جهان وسعت دارد.

«نکست انرژی تکنولوژیز» « Next Energy Technologies »

سال تأسیس: ۲۰۱۰   –   مکان: سانتا باربارا، کالیفرنیا، آمریکا 

این شرکت پنجره های تولید انرژی را می سازد. پنجره ‌های آنها شفاف هستند و انرژی خورشیدی را جمع‌ آوری می‌ کنند که می‌ توان از آن برای تامین انرژی خانه‌ ها و ساختمان‌ ها استفاده کرد.

Next Energy Technologies یکی از پنج شرکتی بود که توسط «ولز فارگو» برای پیوستن به برنامه جهانی IN۲ انتخاب شد.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *