کامیون‌های خودران به‌زودی تولید می‌شوند

Aurora ساخت اولین کامیون‌های خودران خود را در سال 2024 نهایی می‌کند. کامیون‌های بدون راننده این شرکت سال 2027 با کمک سازنده خودروی آلمانی Continental تولید خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از دیجیاتو، شرکت سازنده فناوری‌های خودران Aurora Innovation از تکمیل طراحی، معماری و سخت‌افزار سیستم خودران خود با نام Aurora Driver برای کامیون‌ها خبر داده است. این فناوری در خط تولید آینده کامیون‌های بدون راننده این شرکت که سال 2027 با کمک سازنده خودروی آلمانی Continental تولید خواهند شد، استفاده می‌شود.

براساس گزارش ورج، Aurora همچنان قصد دارد تا پایان سال میلادی 2024 تعداد انگشت‌شماری کامیون بدون راننده را به کار بگیرد. اما این شرکت با رسیدن به نقطه‌عطف نهایی خود که طراحی کامل سخت‌افزار و نرم‌افزار خودرانش است، سه سال فرصت دارد.

Aurora که سال 2017 توسط فارغ‌التحصیلان تسلا، اوبر و Waymo تأسیس شد، اعلام کرده است که قصد دارد امسال 20 کامیون کاملاً خودران را راه‌اندازی کند و در نظر دارد در سال 2025 تعداد آن‌ها را به حدود 100 دستگاه برساند و در نهایت آن‌ها را به شرکت‌های دیگر بفروشد.

این شرکت اولین‌بار در آوریل سال 2023 یک سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت تولیدکننده قطعات خودرو آلمانی کانتیننتال (Continental) انجام داد که Aurora با وجود آن می‌تواند برنامه‌های تولید خود را به روشی بسیار معنادارتر به‌پایان برساند. این شرکت همچنین با Volvo و Paccar نیز قراردادهایی بسته است تا از فناوری خودران خود در کامیون‌های این شرکت‌ها استفاده کند.

در طول چند سال گذشته شرکت‌هایی از جمله تسلا و کروز (Cruise) روی توسعه فناوری خودران تمرکز داشته‌اند. با‌این‌حال، فناوری ساخته‌شده توسط این شرکت‌ها با مشکلات امنیتی برای عابران پیاده همراه بوده است و Aurora امید دارد تا یک رویکرد سنجیده و محافظانه‌کارانه برای تجاری‌سازی کامیون‌هایش ارائه کند. این شرکت قصد دارد تا در ادامه سال جاری و آینده با همکاری Continental در کارخانه‌های تگزاس خود روی ساخت و آزمایش نسخه‌های اولیه فناوری‌اش تمرکز کند.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *