هند میزبان کنفرانس افزایش قابلیت اشتغال کارگران غیررسمی به‌منظور ارتقای بهره‌وری

شورای ملی بهره‌وری هند، همراه با دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی، کنفرانس آنلاینی را در مورد افزایش قابلیت اشتغال کارگران در اقتصاد غیررسمی با حضور 38 شرکت کننده از 12 کشور سازمان‌دهی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، اقتصاد غیررسمی، منبع حیاتی امرار معاش برای میلیاردها نفر، همچنان در حال گسترش است. کارگران غیررسمی با وجود نقشی که در تولید ارزش اقتصادی دارند، با آسیب‌پذیری‌هایی مانند دستمزد پایین، شرایط نامساعد کاری و حمایت و حمایت اجتماعی ناکافی تحت قوانین کار مواجه هستند.

یک رویکرد جامع برای افزایش قابلیت اشتغال کارگران بخش غیررسمی در بخش رسمی ضروری است. رسیدگی به شکاف های مهارتی در سطح فردی مستلزم تجهیز کارگران غیررسمی به شایستگی های فنی و دسترسی به آموزش های حرفه ای است. در سطح دولت، اجرای طرح‌های بیشتر برای توسعه مهارت در میان کارگران غیررسمی و ارائه مشوق‌ها و یارانه‌ها به شرکت‌هایی که آنها را به کار می‌گیرند، از جمله اقدامات بالقوه است.

برای ارزیابی تأثیرات اشتغال غیررسمی بر عملکرد بهره‌وری و بررسی مهارت‌های لازم برای بهبود اشتغال‌پذیری کارگران بخش غیررسمی در بخش رسمی، شورای ملی بهره‌وری هند، همراه با دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی، کنفرانس آنلاینی را در مورد افزایش قابلیت اشتغال کارگران در اقتصاد غیررسمی سازمان‌دهی کرد.

در این کنفرانس آنلاین، 38 شرکت کننده از 12 کشور عضو سازمان بهره وری آسیایی، از جمله مقامات دولتی، تحلیلگران سیاست، و متخصصان آژانس های توسعه که مسئول حمایت از کارگران غیررسمی و ایجاد سیاست های فراگیر کار و حمایت اجتماعی بودند، شرکت کردند و این کنفرانس سیاست های موجود را با هدف بهبود قابلیت اشتغال کارگران غیررسمی در اعضای سازمان بهره وری آسیایی مورد بررسی قرار داد.

چندین عضو سازمان بهره وری آسیایی، علاقه شدیدی به توسعه سیاست‌ها و استراتژی‌ها برای پر کردن شکاف‌ها بین بخش‌های غیررسمی و رسمی ابراز کردند. چهار مدرس از هند، فیلیپین، تایلند و بریتانیا بر پیامدهای اشتغال غیررسمی بر رشد اقتصادی، قابلیت اشتغال در فعالیت‌های اقتصادی مولد، و رویکردهای توسعه مهارت برای کارگران غیررسمی تمرکز کردند.

آنها تجارب و دانش خود را در مورد قوانین کار فراگیر، اقدامات حمایت اجتماعی، و سیاست ها و طرح های دولتی در حمایت از کارگران بخش غیررسمی به اشتراک گذاشتند. شرکت کنندگان این فرصت را داشتند که از بهترین شیوه ها و یافته های تجربی در سطح ملی برای انطباق با شرایط خود بیاموزند.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *