وزیر صمت مدعی شد: رونمایی از ۸ خودرو برقی تولید داخل در سال آینده

وزیر صمت از رونمایی از ۸ خودرو برقی تولید داخلی در سال آینده خبر داد و گفت: ایران جزو چند کشور اول دنیا در ارتباط با فناوری خودروهای برقی است.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از تسنیم، عباس علی‌آبادی امروز در مراسم رونمایی از تاکسی‌های برقی شهر تهران که با حضور علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران، محسن هرمزی؛ معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران و میثم مظفر؛ عضو شورای شهر تهران برگزار شد، با بیان اینکه امروز دانش برقی‌سازی در کشور ما نهادینه شده است و ما صرفاً بهره‌بردار صنعت برقی‌سازی خودرو نیستیم، اظهار کرد: سال آینده از هشت خودرو داخلی برقی رونمایی می‌کنیم و این افتخار را داریم که جزو چند کشور اول دنیا در ارتباط با فناوری خودروهای برقی هستیم.

وی با بیان اینکه ورود خودروهای برقی در تهران آغاز یک تحول بسیار بزرگ است، گفت: بسیاری از کشورها هنوز این موضوع در هندسه ذهنی شان نمی‌گنجد اما در جمهوری اسلامی به مرحله‌ای رسیدیم که برقی کردن حمل‌و‌نقل از جمله اهداف بلند و عالی‌مان در سراسر ایران است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنان خود با بیان اینکه خودروهای گازسوز خوب هستند و مزیت‌شان عدم مصرف بنزین است، اما با این خودروها نمی‌توان آلودگی هوا را کاهش داد، افزود: خودروهای برقی این مزیت را دارند که تولید آلودگی نمی‌کنند البته مسائل خاص خود را دارند و شهرداری‌ها از حالا باید به فکر چگونگی بازیابی باتری این نوع خودروها نیز باشند.

علی‌آبادی با بیان اینکه خودروهای برقی ارتقاپذیر هستند و می‌توانند اشتراکی باشند، اشتراکی کردن خودرو از جمله اقداماتی است که می‌توان در راستای کمک به محیط زیست انجام داد، خاطرنشان کرد: امروز در دنیا بسیاری از کارخانه‌ها حرکت خود را نه تنها به سمت برقی‌سازی خودروها آغاز کردند بلکه تولید خودروهای بنزینی را هم تعطیل کردند.

وی با اشاره به تعرفه بالای واردات خودرو گفت: تعرفه واردات خودروهای برقی را به یک درصد رسانده ایم و این شاهد بزرگی براین ادعاست که دولت به فکر سوق دادن مردم به سمت استفاده از خودروهای برقی است.

وزیر صمت در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران گفت: فکر می‌کنم کاهش تعرفه واردات خودروهای برقی مورد استقبال مردم قرار گیرد و با این اقدام به تدریج شاهد کاهش مشکلات زیست محیطی باشیم.

وی با بیان اینکه قیمت این خودروها قابل رقابت با خودروهای بنزینی است، افزود: اخیرا 88 خودرو برقی رونمایی شده و امروز 198 خودروی دیگر رونمایی و تحویل مدیریت شهری شد.

مطالب مرتبط:

توئیت وزیر صمت و وعده افزایش بهره‌وری

وعده جدید شهرداری: موتورسیکلت‌ها و خودروهای برقی در راه تهران هستند

واردات خودروهای برقی در اولویت وزارت صمت؛ توهم یا برنامه‌ریزی؟

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *