چهل‌وپنجمین شماره «بهره‌وری ملی» منتشر شد

چهل‌وپنجمین شماره ماهنامه «بهره‌وری ملی» با پرونده محوری «آموزش بهره‌وری» منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری، در شماره جدید، در گزارش ویژه‌ای به اولین اجلاس بهره‌وری در وزارت علوم با شعار «دانشگاه نقش‌آفرین، ایران بهره‌ور» پرداخته شده است. در این گزارش، بازتاب سخنرانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران، رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم و رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص اهمیت و لزوم بهره‌وری در آموزش عالی و همچنین انعکاس دیدگاه‌های روسای دانشگاه‌های بجنورد، سهند تبریز و اصفهان در پنل تخصصی این اجلاس، مورد توجه قرار گرفته است.  

همچنین در گفت‌وگوی اختصاصی با محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، لزوم طراحی الگوی مناسب سنجش بهره‌وری در دانشگاه‌ها، نقش قوانین و مقررات در عدم بهره‌وری در آموزش عالی و گفتمان بهره‌وری مورد بررسی قرار گرفته است.

در دیگر گفت‌وگوی این شماره محسن میری، رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی، نقش آموزش در ارتقای بهره‌وری، را تشریح کرده است.

 سید حمید کلانتری، مدیرعامل انجمن بهره‌وری ایران نیز، نقش انجمن‌ها در ارتقای فرهنگ بهره‌وری را مورد توجه قرار داده است.

در شماره 45 ماهنامه بهره‌وری، در گزارشی تحت عنوان «پیوند علم و فناوری به بهره‌وری» برنامه ارتقای بهره‌وری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1402» مورد واکاوی قرار گرفته است.

در مطلبی دیگر، گزارش برگزاری دوره‌های توانمندسازی «نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری»، اثربخشی توسط سازمان ملی بهره‌وری ایران منتشر شده است.

همچنین گزارش «توانمندسازی در سلسله رویداد نوآوری بهره‌ور» به مرور سلسله رویداد نوآوری بهره‌ور در سال 1402 پرداخته و مراحل این رویداد؛ از برگزاری رویداد تا دریافت چکیده‌طرح‌ها، کارگاه‌های توانمندسازی تشریح شده است.

در همین حال، گزارش«IPCB؛ ابزار مؤثر توانمندسازی با تأکید بر نقش تنظیم‌گری سازمان» به معرفی سرفصل‌های دوره آموزشی متخصصان بهره‌وری و ارزشیابی کیفی خدمات آموزشی در دوره متخصصان بهره‌وری پرداخته شده است.

در شماره جدید همچنین در نشست هم‌اندیشی با متخصصان بهره‌وری تأیید صلاحیت‌شده (IPCB)، اهداف، چشم‌انداز و فرایند نهاد صدور گواهینامه متخصصان بهره‌وری، تشریح و پیشنهادات متخصصان بهره‌وری در خصوص استفاده از ظرفیت و دانش متخصصان و همچنین نقش‌آفرینی بیشتر آنها در زیست‌بوم بهره‌وری کشور واکاوی شده است.

«آموزش، ابزاری استراتژیک برای دستیابی به رشد پایدار» به قلم سید فرید قنادپور؛ عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت، «بررسی راهبردهای توانمندسازی منابع انسانی در سنگاپور» نوشته محمد مکون؛ مشاور رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران، «آموزش باید بر اساس نیازسنجی بهره‌ورانه باشد» به قلم مجتبی اخوان حجازی؛ معاون انجمن بهره وری ایران، «10جنبه اثرگذار آموزش در افزایش بهره‌وری کارکنان» نوشته زهره محمودی؛ مدیر پروژه آموزشی مدرسه کسب‌وکار تکاپو از جمله یادداشت‌های این شماره هستند.

جدیدترین شماره ماهنامه «بهره‌وری ملی» از اینجا در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *