با ارزش‌ترین برندهای جهان در سال ۲۰۲۴ + اینفوگرافیک

در آغاز سال ۲۰۲۴، اپل با ارزش ۵۱۷ میلیارد دلار، با ۷۳.۶ درصد رشد نسبت به سال قبل، با ارزش ترین برند جهان شناخته شد. اما اپل تنها برند آمریکایی نبود که چنین رشدی داشت. در واقع، ۶ برند آمریکایی در میان ۱۰ برند با ارزش جهان و ۵۱ برند آمریکایی در ۱۰۰ برند برتر دنیا، قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از روزیاتو،  اما برندهایی از کشورهای دیگر هم در رده بندی ۱۰۰ برند برتر جهان جایگاه خود را دارند. در اینفوگرافیک زیر با نگاهی به ده ها کشور مختلف از رتبه بندی سالانه Brand Finance، با ارزش ترین برندها بر اساس کشور در سال ۲۰۲۴، به تصویر کشیده شده اند.

با ارزش ترین برندها در چین، هند، بریتانیا و غیره

در گام اول مهم است توجه داشته باشید که این داده ها به ارزش یک نام تجاری، به طور خاص، بر خلاف معیارهای کلی تر مانند ارزش بازار، مربوط هستند. به طور کلی، ارزش برند با احتساب قدرت خود برند (از طریق سرمایه گذاری، ارزش ویژه و عملکرد)، و همچنین درآمدهای جانبی قابل انتساب آن در یک شرکت محاسبه می شود.

چین ممکن است ۲۰ برند در بین ۱۰۰ برند برتر را داشته باشد، اما سامسونگ کره جنوبی تنها برند خارج از ایالات متحده است که با ارزش ۹۹ میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار دارد.

به طور کلی، برندهای آسیایی در سال های اخیر ارزش قابل توجهی به دست آورده اند. تیک تاک چین، به همراه همتای داخلی خود، دوئین (Douyin) در سراسر جهان شناخته شده است و ارزشی معادل ۸۴ میلیارد دلار داشت، در حالی که ارزش نام تجاری تویوتا ژاپن و آرامکو عربستان سعودی به ترتیب ۵۳ و ۴۲ میلیارد دلار شده است.

با ارزش ترین برند اروپا دویچه تلکوم آلمان است که ارزش نام تجاری آن ۷۳ میلیارد دلار است، در حالی که برند لوکس فرانسوی لویی ویتون ۳۲ میلیارد دلار ارزش داشته است.

مطالب مرتبط:

برندگان و بازندگان فناوری در سال 2023؛ از سم آلتمن تا ایلان ماسک

برندها با پل ساخته می‏‌شوند نه با سیلو

تغییر برند توییتر درس عبرتی برای بازاریابان

برندینگ سازگار با محیط زیست، چگونه؟!

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *