«نوکیا» از دستیار هوش‌مصنوعی برای کارگران صنعتی رونمایی کرد

شرکت فناوری نوکیا از یک ابزار مبتنی بر هوش‌مصنوعی رونمایی کرد تا پیام‌هایی را برای کارگران صنعتی تولید کند.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از برنا، شرکت فناوری نوکیا از یک ابزار مبتنی بر هوش‌مصنوعی رونمایی کرد تا پیام‌هایی از جمله هشدارهای مربوط به ماشین‌آلات معیوب براساس داده‌های بلادرنگ و روش‌های توصیه شده برای افزایش خروجی کارخانه را برای کارگران صنعتی تولید می‌کند.

این ابزار که “MX Workmate” نام دارد، با بهره‌گیری از مدل‌های زبان بزرگ هوش‌مصنوعی مولد (LLMs) برای نوشتن متن شبیه به انسان، فناوری ارتباطی موجود نوکیا را که توسط مشتریان صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گسترش خواهد داد.

استفان دابل، رئیس بازاریابی راهکارهای سازمانی در نوکیا، گفت: این موارد می‌تواند شامل هشدارهای اولیه در مورد خرابی دستگاه به همراه اقدامات توصیه شده برای تعمیرات، راه حل‌هایی برای افزایش کیفیت و نرخ تولید یا مقابله با حوادث در کارخانه‌ها باشد.

به گفته دابل، ابزار نوکیا با مقررات فناوری عملیاتی (OT) سازگار است، اما ممکن است زمان ببرد تا شرکت‌ها به این فناوری اعتماد کنند.

در نظر داشته باشید که برخی جنبه‌های این فناوری هنوز در مرحله تحقیق است، از جمله مقابله با توهم هو‌ش‌مصنوعی، این ابزار باید دقیق، واضح و درست و قابل ردیابی و تعدیل باشد.

وی گفت: «شاید یک سال، یک سال و نیم طول بکشد تا شاهد اولین اجرای واقعی باشیم».

نوکیا اولین نسخه‌های این گوشی هوشمند را اواخر ماه فوریه در کنگره جهانی موبایل بارسلونا به نمایش خواهد گذاشت.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *