آموزش بهره‌وری: آزمایشگاه‌های نوآوری بخش عمومی

سازمان بهره وری آسیایی یک دوره آموزشی خودآموز با عنوان «آزمایشگاه‌های نوآوری بخش عمومی (Public-sector Innovation Labs)» ارائه داده است.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، دولت‌ها به آزمایشگاه‌های نوآوری بخش عمومی روی آورده‌اند تا رویکردهای جدیدی برای طراحی سیاست‌ها و خدمات عمومی ایجاد کنند.

در سرتاسر جهان، بیش از 100 واحد نوآوری دولتی برای یافتن راه‌حل‌هایی برای چالش‌های اجتماعی فوری ایجاد شده‌اند (Deloitte 2020). در میان اعضای سازمان بهره وری آسیایی، برخی از موارد قابل توجه عبارتند از آزمایشگاه نوآوری بخش خدمات عمومی در سنگاپور، دفتر نوآوری در کره جنوبی و آزمایشگاه سیاست گذاری تایلند که با همکاری UNDP راه اندازی شد.

آزمایشگاه‌های نوآوری پلت‌رم‌ها و پروتکل‌هایی را برای درگیر کردن جامعه مدنی، فن‌آوران، بخش خصوصی و دولت برای حل چالش‌های اجتماعی و عمومی با روش‌های تجربی فراهم می‌کنند. آنها می توانند اشکال مختلفی از تیم های کوچک و توزیع شده تا یک دفتر فیزیکی داشته باشند و از روش های متنوعی استفاده کنند.

اینها شامل تفکر طراحی، بینش رفتاری، کارآزمایی های تصادفی کنترل شده و تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته است. آزمایشگاه ها برخی از ویژگی های مشترک را به اشتراک می گذارند. اول، آنها بر سیاست گذاری مردم محور متمرکز هستند. این بدان معناست که آزمایشگاه‌های نوآوری شامل طراحی پیشنهادی مشترک با شهروندان و آوردن ذینفعان مختلف برای توسعه همدلی و اطمینان از طراحی و اجرای موفق است.

دوم، آنها از رویکردهای تفکر طراحی استفاده می کنند، به عنوان مثال، فرآیندهای حل مسئله تکراری و کاربر محور که از طراحی فناوری و محصول سرچشمه می گیرد. سوم، آنها همکاری بین بخشی را ترویج می کنند و سازمان های دولتی مختلف را قادر می سازند تا با هم کار کنند و یادگیری را به اشتراک بگذارند.

علاقه مندان برای بهره مندی از این دوره آموزشی اینترنتی به این لینک مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

آموزش بهره‌وری: فرآیندهای نوآوری دیجیتال در بخش عمومی

آموزش بهره‌وری: تولید دیجیتال

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *