شماره جدید «بهره‌وری ملی» منتشر شد

آخرین شماره ماهنامه «بهره‌وری ملی» در سال 1402 منتشر در 32 صفحه منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری،

در این شماره در گفت‌‌وگو با میر سامان پیشوائى، رئیس سازمان ملى بهره‌ورى ایران، مهم‌ترین دستاوردها و اقدامات مهم سازمان در سال جاری و جهت‌گیری‌های اصلی آن در سال آتی مورد بررسى قرار گرفته است.

همچنین بهروز محمودی و علی کرم‌پور، در گفت‌وگوهایی جداگانه به تشریح اقدامات معاونت‌های تولیدی و زیربنایی و راهبری عمومی-اجتماعی پرداخته‌اند. 

در ادامه و در گفت‌وگو با میثم فرج‌اللهی، رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی رئیس‌جمهوری، و حسین عرب‌اسدی، معاون سرمايه انسانی سازمان اداری و استخدامی كشور عملکرد سازمان ملی بهره‌وری به بحث گذاشته شد. 

همچنین در قالب گزارش‌هایی با عناوین «نگاهی به عملکرد دستگاه‌های اجرایی در چرخه مدیریت بهره‌وری» و «پیشرفت 40 درصدی 11 استان در انجام تکالیف قانونی حوزه بهره‌وری» وضعیت استقرار چرخه مدیریت بهره‌وری 1402 در دستگاه‌های اجرایی و عملکرد استان‌ها در استقرار چرخه بهره‌وری سال 1402 و تعداد شرکت‌کنندگان در دوره‌های متولیان بهره‌وری در استان‌ها  بررسی شده است.

گزارش «نگاهی به فعالیت‌های مدیریت اعتباربخشی در سال 1402» نیز به مرور مجموع تعداد دوره‌های برگزار شده، بررسی درخواست‌های متولیان جوایز حوزه بهره‌وری و تعالی، فعالیت‌ها طی سنوات گذشته و سال‌جاری پرداخته است.

«مروری بر نوآوری بهره‌ور» عنوان دیگر گزارش «بهره‌وری ملی» است که سیر جریان‌سازی موضوع نوآوری بهره‌ور، مشروعیت‌بخشی و طراحی زیرساخت قانونی، ایجاد سازوکار اجرایی، جاری‌سازی و نهادینه‌سازی این جریان را تحلیل کرده است.

همچنین در این شماره، به‌منظور واکاوى وضعیت بهره‌ورى در دستگاه‌های اجرایی در گفت‌وگوى اختصاصى با رئیس کمیته امداد امام (ره)، روسای کمیته‌های بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی، روسای دانشگاه‌ها، متخصصان بین‌المللی بهره‌وری، استاندار و رؤساى سازمان‌هاى مدیریت و برنامه‌ریزى استان‌هاى خراسان شمالی و زنجان وضعیت بهره‌ورى در کشور، راهکارهاى بهبود، نقش و جایگاه سازمان ملى بهره‌ورى در ارتقاى بهره‌ورى و اهمیت نظام‌نامه جدید چرخه مدیریت بهره‌وری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

«بررسی روش‌شناسی سنجش اثربخشی شرکت‌های دولتی» و «توسعه نقش‌آفرینی بین‌المللی ایران در حوزه بهره‌وری» از جمله یادداشت‌های این شماره هستند.

علاقه مندان میتوانند برای مطالعه این شماره «بهره وری ملی» به این لینک مراجعه کنند.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *