کنفرانس سازمان بهره‌وری آسیایی در مورد دیجیتالی شدن صنعت غذا و نوشیدنی

برای بهبود پیوند بین فناوری دیجیتال و بخش غذا و نوشیدنی، دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی یک کنفرانس آنلاین در مورد صنعت غذا و نوشیدنی دیجیتال ترتیب داد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی،ین کنفرانس جنبه های تحول دیجیتال در این بخش و تأثیرات آن بر بهره وری، پایداری و رضایت مصرف کننده را مورد بررسی قرار داد. مزایا و پتانسیل دیجیتالی‌سازی، مطالعات موردی و فرصت‌های افزایش بهره‌وری در این بخش مورد بحث قرار گرفت. پیوند فناوری با صنعت با هدف تحول هوشمند APO Vision 2025 همسو است.

در این کنفرانس، که با حضور 70 شرکت کننده از 15 کشور عضو سازمان بهره وری آسیایی برگزار شد، سه نفر از مدرسان از اندونزی، فیلیپین و سنگاپور به بیان دانش و تجارب خود در حوزه های مرتبط پرداختند.

پیشرفت در فناوری دیجیتال موجب نوآوری در بخش غذا و نوشیدنی می شود. فناوری‌هایی مانند تجزیه و تحلیل داده‌ها، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در سراسر زنجیره‌های تامین به کار می‌روند و کیفیت را تضمین می‌کنند و بهره‌وری و پایداری را از طریق داده‌های دقیق و در زمان واقعی افزایش می‌دهند.

نقش تحول دیجیتال در صنعت غذا و نوشیدنی

همچنین تحول دیجیتال در صنعت غذا و نوشیدنی شامل پذیرش پلتفرم های مبتنی بر ابر مشترک، ادغام زیرساخت صنعتی اینترنت اشیا و استفاده از هوش مصنوعی برای رضایت مشتریان است. در حالی که این پیشرفت‌ها مدل‌های کسب‌وکار را مدرن کرده و فرصت‌ها را باز کرده است، اما مجموعه‌ای از چالش‌های جدید را نیز ارائه می‌کند.

بر این اساس، در این کنفرانس استراتژی هایی برای افزایش بهره وری، تضمین ایمنی مواد غذایی و افزایش مشارکت مصرف کنندگان مورد توجه قرار گرفت و شرکت کنندگان در مورد راه حل های مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ردیابی زنجیره تامین و روش هایی برای بهینه سازی تولید، فرآوری و بازاریابی محصولات کشاورزی، نگرش و تجارب جدید به دست آوردند.

همچنین این گزارش، مدل‌های موفقی را برای استفاده از فناوری به منظور افزایش کارایی و سود بخش به نمایش گذاشت. همچنین، بستری برای تبادل دانش برای درک عمیق تر از پتانسیل فناوری های دیجیتال برای تغییر صنعت غذا و نوشیدنی بود. اعضای سازمان بهره وری آسیایی آماده هستند تا از تحول دیجیتال برای افزایش رشد پایدار و رقابت در بخش غذا و نوشیدنی منطقه استفاده کنند.

مطالب مرتبط:

برگزاری کارگاه آموزشی در مورد زنجیره‌های تامین مواد غذایی برای ارتقای بهره‌وری

کارگاه آموزشی «نوآوری در مواد غذایی» به‌منظور ارتقای بهره‌وری برگزار شد

ترجمه: محمد مجیدزاده

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *