پیشبرد طرح جامع بهره‌وری سریلانکا با همکاری APO

پروژه ای توسط دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی در کلمبو، برای به اشتراک گذاشتن پیشرفتهای سریلانکا در پیشبرد طرح جامع بهره وری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، بهره وری برای پیشرفت اجتماعی – اقتصادی، تقویت رفاه و رشد ملی حیاتی است. از سال 2018، سازمان بهره‌وری آسیایی (APO) تلاش‌هایی را برای کمک به کشورهای عضو در ایجاد طرح‌های جامع بهره‌وری ملی از طریق برنامه ملی خاص خود برای کشورهای عضو (SNP) رهبری کرده است.

تا به امروز، 6 کشور عضو سازمان بهره وری آسیایی از جمله بنگلادش، کامبوج، فیجی، لائوس، پاکستان و ویتنام، از این طرح ها برای مقابله با موانعی که مانع رشد بهره وری و پیشرفت های استراتژیک آنها می شوند، استفاده کرده اند.

بهره وری سریلانکا رشد قابل توجهی را به ویژه در بخش هایی مانند گردشگری و خدمات در دهه گذشته نشان داده است. با این حال، همه گیری COVID-19 منجر به انقباض اقتصادی و افزایش فقر شد. در عوض، در دسامبر 2023، سریلانکا تلاشی متحول کننده برای توسعه طرح جامع بهره وری ملی خود با پشتیبانی دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی، با کمک فنی از موسسه توسعه کره جنوبی آغاز کرد. این ابتکار با هدف ادغام بهره‌وری در دستور کار توسعه اقتصادی، به عنوان طرحی برای باز کردن پتانسیل کامل کشور و هدایت رشد اقتصادی پایدار است.

پروژه ای توسط دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی در کلمبو، برای به اشتراک گذاشتن پیشرفت در تحقیقات طرح جامع، جمع آوری داده ها، و بحث در مورد برنامه اجرا با دبیرخانه ملی بهره وری این کشور، وزارت کار و اشتغال خارجی و سایر ذینفعان انجام شد.

در طول این بازدید، هیئت یک ارزیابی جامع از چشم انداز بهره وری فعلی سریلانکا و تجزیه و تحلیل SWOT و جهت گیری های استراتژیک پیشنهادی برای افزایش بهره وری انجام داد.

بررسی ها و بحث های عمیقی نیز با ذینفعان کلیدی از وزارتخانه های مختلف از جمله وزارتخانه های کار و اشتغال خارجی، شیلات، صنایع، کشاورزی و گردشگری انجام شد. این گفتگوها توسط مقامات بلندپایه دولتی از جمله دبیر وزارت کار و اشتغال خارجی، دبیر وزارت شیلات و دبیر وزارت صنایع هدایت شد.

همه آنها بر نقش حیاتی طرح جامع در غلبه بر موانع بخشی تاکید کردند و از توسعه آن حمایت کردند. در این بازدید همچنین مسائل مربوط به زیرساخت ها، سرمایه گذاری سرمایه، دیجیتالی شدن، ظرفیت سازی، نوآوری و اصلاحات نظارتی مشخص شد. در حالی که این چالش ها بزرگ هستند، فرصت هایی را برای مداخلات استراتژیک و نوآوری های سیاستی ارائه می دهند و سریلانکا را به سمت رشد بهره وری پایدار هدایت می کنند.

پس از این بازدید، تجزیه و تحلیل اولیه طرح جامع، شامل استراتژی ها، اهداف و جهت گیری ها به طور مداوم انجام خواهد شد. یک نسخه میان‌مدت از طرح جامع متعاقباً طی بازدید دوم به ذینفعان در سری‌لانکا قبل از انتشار آن برای پذیرش عمومی ارائه می‌شود.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *