گسترش «سیستم‌های هیدروژن سبز» در دستور کار سازمان بهره‌وری آسیایی

شورای ملی بهره وری هند با همکاری سازمان بهره وری آسیایی، کارگاه آموزشی را در مورد سیستم های هیدروژن سبز برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، در اقدامی مهم برای حمایت از اتخاذ راه حل های انرژی پایدار، شورای ملی بهره وری هند (NPC)، با همکاری دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی (APO ) کارگاهی را در مورد سیستم های هیدروژن سبز برای انتقال انرژی پایدار برگزار کرد.

هدف این کارگاه آموزشی، تسهیل درک کشورهای عضو سازمان بهره وری آسیایی و پذیرش هیدروژن سبز، جزء محوری در دستیابی به اهداف انتشار خالص صفر بود. این کارگاه با حضور 47 شرکت‌کننده از 12 کشور عضو APO برگزار شد و بر روندهای نوظهور در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برای تولید هیدروژن سبز متمرکز بود.

این کارگاه آموزشی آنلاین توسط پنج نفر از مدرسان، یک نفر از کانادا و دو نفر از هند و ایتالیا که دانش و تجارب خود را در مورد جنبه های فنی، اقتصادی و سیاستی سیستم های هیدروژن سبز به اشتراک گذاشتند، ارائه شد.

شرکت کنندگان در بحث و گفتگو در مورد روندهای نوظهور، کاوش در تعادل پیچیده بین بهره برداری از انرژی های تجدیدپذیر برای تولید هیدروژن سبز و پرداختن به چالش های مرتبط، شرکت کردند.

همچنین با تمرکز بر مطالعات موردی موفق اکوسیستم‌های هیدروژن سبز، شرکت‌کنندگان دانش و بینش‌های عملی ارزشمندی به‌دست آوردند تا به‌طور مؤثر در انتقال به منابع انرژی پاک‌تر حرکت کنند.

این کارگاه بر نیاز فوری به اقدام جمعی در مواجهه با چالش های فزاینده تغییرات آب و هوایی تاکید کرد. با تشدید تلاش‌های جهان برای گسترش ظرفیت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر و کاهش اتکا به سوخت‌های فسیلی، هیدروژن یک حامل انرژی پاک امیدوارکننده است.

تطبیق پذیری آن در تولید برق و گرما و خدمت به عنوان ماده اولیه در صنایع مختلف، هیدروژن سبز را به عنوان سنگ بنای دستیابی به اهداف توسعه پایدار قرار می دهد. با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر برای تولید هیدروژن، اقتصادها می توانند بدون به خطر انداختن رشد اقتصادی به سمت اهداف انتشار خالص صفر حرکت کنند و با اهداف برنامه بهره وری سبز APO همسو شوند و پایداری جهانی را تقویت کنند.

مطالب مرتبط:

ادامه نوآوری در صنعت هوانوردی؛ هواپیمای عمودپرواز برقی با سوخت هیدروژن مایع + اینفوگراف

نوآوری‌های ژاپن برای تأمین انرژی پاک؛ نیروگاه‌های بادی و سوخت هیدروژن

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *