به اشتراک گذاری تجارب فیلیپین و مغولستان در راستای ارتقای بهره‌وری بخش عمومی

آکادمی توسعه فیلیپین (DAP) به همراه دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی (APO) یک پروژه همکاری دوجانبه در مورد تعالی بخش عمومی و ارزیابی عملکرد از مغولستان تا فیلیپین را سازماندهی کردند.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، این پروژه شامل جلسات دوجانبه بین آکادمی توسعه فیلیپین و چهار نماینده از مغولستان برای تدوین استراتژی ها و تقویت طرح های توسعه از طریق انتقال دانش و دانش بود.

مغولستان از سال 2016 با حمایت سازمان بهره وری آسیایی به طور فعال، انجام ابتکارات و بهره گیری از تجارب و دانش در زمینه بهره وری بخش عمومی (PSP) را دنبال می کند. در سال 2019، یک دستورالعمل دولتی از ادارات حاکمیت محلی خواست تا بهره وری بخش عمومی را تقویت کنند.

متعاقباً، مرجع نظارت دولتی مغولستان در این زمینه (AGSM) در سال 2022 به منظور ارتقای کیفیت خدمات عمومی، تقویت ظرفیت سازمانی، افزایش بهره‌وری دولت، بهبود رفاه شهروندان و کارکنان، و ساده‌سازی فرآیندهای حکمرانی تأسیس شد.

فیلیپین و مغولستان تجارب خود را به اشتراک گذاشتند

با همکاری نزدیک با AGSM، سازمان بهره وری مغولستان (MPO) در معرفی چارچوب تعالی بخش عمومی (PSE) پیشرو است. این پروژه آموزشی، به متخصصان AGSM کمک فنی برای توسعه و پیاده سازی ماژول های موثر برای اندازه گیری و افزایش PSP ارائه کرد.

این پروژه شامل بازدید از دفتر آکادمی توسعه فیلیپین و آژانس های دولتی کلیدی فیلیپین، مانند اداره ملی اقتصادی و توسعه، کمیسیون خدمات ملکی، وزارت بودجه و مدیریت، و وزارت کار و اشتغال بود که این بازدیدها تبادل دانش را تسهیل کرد و به نمایندگان این امکان را داد تا از بهترین شیوه‌ها در ترویج بهره وری بخش عمومی و شناسایی راه‌های بالقوه برای همکاری در اجرای چارچوب PSP، تجارب ارزنده ای را کسب کنند.

موضوع بهره وری بخش عمومی برای اکثر کشورهای عضو سازمان بهره وری آسیایی مرتبط است و با اهداف مشخص شده در APO Vision 2025 همسو است.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *