بهره وری، پایه و اساس توسعه مدیریت است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه کمیته بهره وری وزارت اقتصاد اظهار داشت: بهره وری پایه و اساس توسعه مدیریت و راهبرد اصلی در بهینه سازی منابع است و استقرار نظام مدیریت بهره وری، روند مدیریت منابع و تلاش برای حفظ کیفیت زندگی کارکنان شاهد این ادعا است.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از شادا، ذبیح اله سلمانی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه”یکی از مشکلات کشور، کاهش بهره‌وری است و در این زمینه نسبت به سایر کشورها عقب هستیم” اظهار داشت: این مطلب نشان می دهد موضوع  بهره وری یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولین نظام و حاکمیت است. 

وی با اشاره به بند اول سیاست‌های کلی لایحه برنامه پنج ساله هفتم توسعه گفت: مد نظر قرار گرفتن پیشرفت اقتصادی توام با عدالت، با نرخ رشد اقتصادی متوسط ۸ درصد در طول برنامه با تاکید بر افزایش بهره‌وری کل عوامل تولید با سهم ۲.۸ درصد، نشان می دهد؛ بهره وری در ابعاد مختلف آن از جمله منابع انسانی، منابع فیزیکی، فناوری و مدیریت و نظایر آن دارای اهمیت ویژه ای است.

سلمانی از مسئولان و کارکنان ستادی و دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد خواست؛ تمامی برنامه های تحولی وزارت اقتصاد و سازمان های تابعه با تاکید بر رشد بهره‌وری تنظیم و انجام شود.معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد با بیان اینکه، نهادینه سازی نظام بهره وری و چرخه مدیریت بهره‌وری باید از برنامه های اصلی وزارت اقتصاد و سازمان های تابعه باشد بر ارزیابی و گزارش دهی رشد بهره‌وری در دوره های مختلف تاکید کرد.

وی افزود: باید به نحوی عمل کنیم که پرداخت های پرسنلی و یا پاداش های موردی مبتنی و پیشرفت‌ برنامه ها  و ارتقای بهره وری صورت گیرد.

وی با اشاره به جلسه کمیته بهره وری وزارت اقتصاد با مسئولین سازمان بهره وری ایران گفت:  در این جلسه باید به درک مشترک و یکسان از موضوع بهره وری ، خصوصا بهره وری در بخش حاکمیتی و سپس در سایر حوزه‌ها که بازوی حاکمیت هستند؛ برسیم.

سلمانی با بیان اینکه بهره وری از نظر ما ابزار نیست، بلکه هدف ماست گفت : بهره وری یک الگوی ثابت و قابل رونویسی نیست بلکه از سازمانی به سازمان دیگر متفاوت است و لذا باید برای شناخت و بهبود بهره‌وری، خلاقیت به خرج داد.

وی با بیان اینکه همه حوزه‌های کاری وزارت اقتصاد، در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند اظهار کرد:  برای پیروزی در این جنگ تمام عیار چاره‌ای جز بهبود بهره وری در تمام ابعاد آن را نداریم.

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: بهره وری پایه و اساس توسعه مدیریت و راهبرد اصلی در بهینه سازی منابع است و استقرار نظام مدیریت بهره وری ، روند مدیریت منابع و تلاش برای حفظ کیفیت زندگی کارکنان شاهد این ادعا است.

وی ابراز امیدواری کرد این نشست منجر به رشد بهره وری در تمامی حوزه های وزارت اقتصاد شود.

گفتنی است جلسه کمیته بهره وری وزارت اقتصاد با حضور سید حسین رضوی پور رئیس مرکز نوسازی اداری و توسعه سرمایه انسانی وزارت اقتصاد، کارشناسان حوزه بهره وری ستادی و دستگاه های تابعه این وزارتخانه، رئیس، معاون و کارشناسان سازمان بهره وری ایران با موضوع بررسی کارنامه عملکرد بهره وری وزارت اقتصاد از لحاظ رویکردی و روش شناسی در سالن شهید مطهری وزارت اقتصاد برگزار شد.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *