۲۵ شهر رویایی برای کارمندان + اینفوگرافیک

نشریه فوربس در یک بررسی از بین ۱۲۸ شهر جهان، به معرفی ۲۵ شهر برتر در زمینه تعادل بین کار و زندگی در سال ۲۰۲۳ میلادی پرداخته است.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، نشریه فوربس در یک بررسی از بین ۱۲۸ شهر جهان، به معرفی ۲۵ شهر برتر در زمینه تعادل بین کار و زندگی در سال ۲۰۲۳ میلادی پرداخته است. در این گزارش، نمره نهایی هر شهر بر اساس معیارهایی همچون شاخص جهانی شادی، ساعات کار و حداقل مرخصی با حقوق سالانه تعیین شده است.

کپنهاگ دانمارک به‌عنوان بهترین شهر برای تعادل بین کار و زندگی در سال ۲۰۲۳ میلادی معرفی شد. شرایط زندگی در کپنهاگ با ثبات و سبک زندگی مردم بر اساس طبیعت‌گردی است. همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که سیاست‌های کاری در کپنهاگ، منطبق با نیازهای کارمندان است؛ از جمله ساعت‌های کاری منعطف و اعطای مزایای سخاوتمندانه هنگام ترک کار.

۲۵ شهر برتر جهان برای تعادل بین کار و زندگی 

طبق این گزارش، از ۲۵ شهر برتر جهان از نظر تعادل بین کار و زندگی، ۲۴ شهر در اروپا و اقیانوسیه واقع شده و ابوظبی تنها نماینده آسیا و خاورمیانه در این فهرست است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد در بسیاری از ایالت‌های آمریکا، حداقل مرخصی با حقوق یا تعطیلات عمومی با حقوق مورد نیاز کارکنان رعایت نمی‌شود.

فهرست ۲۵ شهر برتر جهان برای تعادل بین کار و زندگی عبارت است از:

۱. کپنهاگ، دانمارک

۲. هلسینکی، فنلاند

۳. استکهلم، سوئد

۴. اسلو، نروژ

۵. اوکلند، نیوزیلند

۶. گوتنبرگ، سوئد

۷. ریکیاویک، ایسلند

۸. وین، اتریش

۹. ادینبورگ، بریتانیا

۱۰. بلفاست، بریتانیا

۱۱. لوکزامبورگ سیتی، لوکزامبورگ

۱۲. آمستردام، هلند

۱۳. زوریخ، سوئیس

۱۴ . پراگ، چک

۱۵. منچستر، بریتانیا

۱۶. گلاسکو، بریتانیا

۱۷. بریزبن، استرالیا

۱۸. ملبورن، استرالیا

۱۹. دوبلین، ایرلند

۲۰. روتردام، هلند

۲۱. مادرید، اسپانیا

۲۲. سیدنی، استرالیا

۲۳. بارسلون، اسپانیا

۲۴. والنسیا، اسپانیا

۲۵. ابوظبی، امارات متحده عربی

پیش از این نیز سایت انگلیسی «مانی نرد» که در حوزه امور مالی شخصی فعالیت می‌کند، فهرست بهترین شهرهایی که بین کار و زندگی شخصی تعادل ایجاد کرده‌اند را بر اساس شاخص‌هایی مثل هزینه زندگی، تعادل کار و زندگی، متوسط حقوق، تعداد فرصت‌های شغلی و موارد دیگر، منتشر کرده بود.

در این گزارش از بین ۲۵ شهر جهان، شهرهای کپنهاگ، آمستردام، نیویورک، اسلو و زوریخ، به‌عنوان ۵ شهر برتر برای کسب درآمد و ایجاد تعادل بین کار و زندگی معرفی شدند. همچنین شهرهای ٰپکن، لیسبون، بوداپست، دبی و هنگ کنگ نیز به‌عنوان ۵ شهر با پایین‌ترین رتبه برای کسب درآمد و ایجاد تعادل بین کار و زندگی در انتهای این فهرست قرار گرفتند. 

مطالب مرتبط:

بهترین شهرهای دنیا در مدیریت هوشمند منابع آبی

کدام شهرهای اروپا از انرژی خورشیدی جان گرفتند؟/ از «پرنده خورشیدی» تا سلول‌های کنار جاده‌ای

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *