کارگاه آموزشی «توسعه صدور گواهینامه بهره وری» برگزار شد

برای معرفی و ترویج برنامه اعتباربخشی و صدور گواهینامه APO در بین سازمان های ملی بهره وری و سازمان های وابسته به آنها، مرکز بهره وری مالزی با همکاری دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی یک کارگاه آموزشی آنلاین در مورد مدیریت نهادهای صدور گواهینامه APO متخصصان بهره وری برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ور نیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، برای تقویت برنامه توسعه نهاد صدور گواهینامه (CB)، CB های دارای اعتبار APO باید استانداردهای سازمان اعتباربخشی APO (APO-AB) شامل رویه ها، شایستگی، ساختار سازمانی و طرح های مرتبط با بهره وری را رعایت کنند.

هدف از این کار افزایش ظرفیت سازمان های ملی بهره وری و سازمانهای وابسته به آنها برای عملکرد به عنوان مراکز صدور گواهینامه های بهره وری و گسترش نقش آنها به عنوان متخصص بهره وری است. برنامه اعتباربخشی و صدور گواهینامه APO، CBها را برای مدیریت طرح‌های صدور گواهینامه APO برای افراد در اقتصادهای عضو تأیید و تأیید می‌کند.

سازمان های ملی بهره وری، تشویق می شوند تا به مراکز صدور گواهینامه (CB) سازمان بهره وری آسیایی تبدیل شوند تا کمبود متخصصان بهره وری را که می توانند بهره وری سازمانی و ملی را هدایت کنند، برطرف کنند. این آنها را قادر می سازد تا متخصصان بهره وری از جمله متخصصان بهره وری سبز را پرورش دهند و گواهی دهند تا کمبود منابع انسانی ماهر را کاهش دهند.

توسعه شایستگیها در دستور کار APO

این کارگاه به عنوان بستری برای توسعه شایستگی های متخصصانی که می توانند در ایجاد و راه اندازی CB های آینده مشارکت داشته باشند، عمل کرد. 43 شرکت کننده از 13 عضو APO، از جمله 10 نفر از مالزی به نمایندگی از متخصصان NPO ها و سازمان های وابسته به آنها، و CBs شرکت کردند.

این کارگاه توسط چهار مدرس شامل دو نفر از اندونزی، یک نفر از مالزی و یک نفر از سنگاپور انجام شد که اطلاعات جامعی در مورد برنامه اعتباربخشی و صدور گواهینامه APO و نحوه کسب مهارت های لازم برای مدیریت موثر عملیات CB ارائه کردند.

موضوعات این دوره شامل APO-AB 1003:2020 الزامات عمومی برای مراجع صدور گواهینامه: طرح صدور گواهینامه افراد، طرح های صدور گواهینامه افراد APO، مستندات CB و مدیریت وظایف اجرایی، روش APO-AB 4001:2020 برای اعتباربخشی نهادهای صدور گواهینامه، فرآیند ارزیابی و چالش های پیش روی CB‌ها و بهترین شیوه ها بود.

این کارگاه به عنوان یک کاتالیزور برای پرورش متخصصان بهره وری و تضمین گواهینامه آنها به عنوان متخصصان بهره وری یا بهره وری سبز عمل کرد.

مطالب مرتبط:

دوره آموزشی «رهبری در بخش عمومی» برگزار شد

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *