عرضه ۱۰۰ میلیون کیلووات ساعت برق تجدیدپذیر در تابلوی سبز

معاون وزیر نیرو گفت: تنوع بخشی به منابع تولید برق با هدف اصلاح اقتصاد صنعت برق با عرضه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در بورس انرژی تسریع شده است.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود کمانی در خصوص روند فعالیت تابلوی برق سبز در بورس اظهار کرد: از ابتدای گشایش نماد تابلوی برق سبز در بورس انرژی طی مدت بیش از ۴۰ روز معاملاتی به میزان یکصد میلیون کیلووات ساعت برق تجدیدپذیر در تابلوی برق سبز بورس انرژی به صورت تجمیعی با ارزش معاملاتی بیش از ۲۶۰۰ میلیارد ریال هم‌زمان با آغاز دوره سوم معاملات برق تجدیدپذیر مبادله شده است.
وی افزود: با استقبال بالای صاحبان نیروگاه‌های تجدیدپذیر و نیز متقاضیان سرمایه‌گذاری در حوزه تجدیدپذیر تاکنون مجوز ورود به بورس برای بیش از ۵۶ واحد نیروگاهی توسط ساتبا صادر شده است. همچنین سرمایه‌گذاران جدید نیروگاهی در نیروگاه‌های خورشیدی نسبت به اخذ پروانه احداث قراردادهای عرضه برق سبز اقدام کرده‌اند.
کمانی بیان کرد: به منظور توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر اعم از خورشیدی، بادی و برقابی و با استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه، فعال کردن ابزارهای تامین مالی در بازار سرمایه در دستور کار سازمان ساتبا قرارگرفته است.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *