بزرگ‌ترین توربین بادی جهان به شبکه برق چین وصل شد؛تأمین انرژی 36 هزار خانه

بزرگ‌ترین توربین بادی جهان با قابلیت تولید 16 مگاوات برق، بالاخره به شبکه برق چین وصل شد تا انرژی 36 هزار خانه را تأمین کند.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از دیجیاتو، نصب بزرگ‌ترین توربین بادی جهان در دریایی در نزدیکی ساحل شرقی چین به پایان رسید. این توربین که ارتفاع آن به 152 متر می‌رسد و حالا به شبکه برق متصل شده است، می‌تواند 16 مگاوات برق تولید کند و در طول یک سال انرژی 36 هزار خانه را تأمین کند.

صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر چین بزرگ‌ترین توربین بادی جهان را راه‌اندازی کرد. دو شرکت China Three Gorges Corporation (CTGC) و Goldwind Science and Technology با همکاری یکدیگر این توربین 16 مگاواتی را در فاصله 33 کیلومتری ساحل فوجیان در جنوب شرق چین ساخته‌اند.

طول تیغه‌های این توربین به 252 متر می‌رسد و در محیطی بالغ بر 50 هزار متر مربع حرکت می‌کنند. این محیط تقریباً برابر با اندازه هفت زمین فوتبال است. حالا که این توربین به شبکه برق وصل شده، هر بار گردش آن می‌تواند 34.2 کیلووات-ساعت انرژی تولید کند.

این پروانه غول‌پیکر در منطقه‌ای نصب شده که میزبان بادهای سطح 7 است. به عبارت دیگر، سرعت بادهایی که در این منطقه می‌وزد، در اکثر روزهای سال از 51 کیلومتر بر ساعت فراتر می‌رود.

بزرگ‌ترین توربین بادی جهان، تولید آلودگی را کاهش می‌دهد

اگر این توربین یک سال کامل کار کند، می‌تواند 66 گیگاوات‌-ساعت برق بدون آلودگی کربنی تولید نماید. با این مقدار تولید الکتریسیته می‌توان از سوختن 20 هزار تن زغال‌سنگ و انتشار 54 هزار تن کربن جلوگیری کرد.

این مقدار از تولید انرژی با کمک یک توربین می‌تواند کمک شایانی به پیشرفت صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر چین کند. بااین‌حال، چالش‌هایی را هم به‌وجود می‌آورد. منطقه تنگه تایوان که این پروانه داخلش ساخته شده، مستعد طوفان است. این طوفان‌ها می‌توانند به گردش پره‌ها کمک کنند، اما درعین‌حال باید دید که این سازه تا چه اندازه در برابر آن‌ها ایستادگی خواهد داشت.

چین به‌طور هم‌زمان چندین پروژه توسعه توربین‌های بادی غول‌پیکر را پیش می‌برد که یکی از آن‌ها مجدداً توان 16 مگاواتی و دیگری با توان 18 مگاواتی در دسترس قرار خواهند گرفت.

مطالب مرتبط:

نوآوری‌های ژاپن برای تأمین انرژی پاک؛ نیروگاه‌های بادی و سوخت هیدروژن

رشد انرژی‌های پاک در چین روزنه امیدی برای مهار گرمایش

با انرژی پاک و انواع آن آشنا شوید

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *