بازدید مطالعاتی ترک‌ها از ژاپن در راستای ارتقای بهره وری بخش عمومی

از سال 2014، وزارت صنعت و فناوری ترکیه بهره وری بخش عمومی را از طریق جایزه سالانه پروژه بهره وری خود (PPA) ارتقا داده است. نمایندگان سه برنده جایزه PPA امسال به یک بازدید مطالعاتی (IOSM) در مورد بهترین شیوه‌ها در بهره‌وری بخش عمومی در ژاپن پیوستند.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، این بازدید مطالعاتی به میزبانی مرکز بهره وری ژاپن (JPC) و با حضور شش نماینده ترک برگزار شد. دو نفر از مدرسان محلی دانش و تخصص خود را در مورد ابتکارات بهره وری ژاپنی، ابزارها و استراتژی های تحول دیجیتال به اشتراک گذاشتند.

علاوه بر این، نمایندگان ترکیه از سازمان‌ها در بخش‌های کشتی‌سازی، حمل‌ونقل عمومی و مراقبت‌های بهداشتی بازدید کردند تا بهترین شیوه‌ها و تلاش‌های بهبود بهره‌وری را مشاهده و بحث کنند.

محورهای بازدیدهای مطالعاتی

این بازدیدها، تجربه همه جانبه‌ای را در جنبه‌های مختلف بهره‌وری بخش عمومی، از چارچوب‌های سنتی 5S و کایزن گرفته تا تحولات دیجیتالی پیشرفته و گرایش‌های اینترنت اشیا، فراهم کرد. علاوه بر این، IOSM فرصتی را برای اعضای کمیته PPA ترکیه فراهم کرد تا با دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی و موسسات مرتبط برای تقویت برنامه جایزه مشورت کنند.

این بازدید، مورد قدردانی مرکز بهره وری ژاپن و سازمان‌های مورد بازدید قرار گرفت، زیرا آنها را قادر ساخت تا در مورد راه‌حل‌های نوآورانه در بخش‌های کشتی‌سازی، حمل‌ونقل عمومی و مراقبت‌های بهداشتی در ترکیه به اشتراک گذاشته شده توسط اعضای مأموریت بیاموزند که فرصت‌هایی را برای همکاری بیشتر فراهم کرد.

در همین زمینه بخوانید

ارتقای همکاریهای APO با سازمان بهره وری ترکیه

پیشبرد توسعه پایدار در مناطق آزاد ترکیه

ضرورت توجه به «فرهنگ با عملکرد بالا» برای ارتقای بهره‌وری در بخش عمومی

اهمیت بهره وری در بخش عمومی

سازمان بهره وری آسیایی، اهمیت حیاتی در بهره وری بخش عمومی را برای اقتصادهای عضو خود قائل است. بهره وری بالاتر در بخش عمومی سنگ بنای ارائه خدمات کارآمد، اجرای موثر سیاست، رشد اقتصادی پایدار و اعتماد جامعه به نهادهای دولتی است.

بازدیدهای مطالعاتی مانند این بازدیدها، برای ترویج بهترین شیوه‌ها و راه‌حل‌های نوآورانه طراحی شده‌اند، در حالی که همکاری‌های بین اعضا را برای کمک به توسعه اجتماعی-اقتصادی پایدار در منطقه آسیا و اقیانوسیه تشویق می‌کنند. دانش به دست آمده از این بازدید، آینده روشن تری را برای بخش دولتی ترکیه نوید می دهد، زیرا این بخش همچنان به تلاش برای بهره وری و ارائه خدمات استثنایی ادامه می دهد.

ترکیه در سال های اخیر به عضویت سازمان بهره وری آسیایی درآمده است.

مطالب مرتبط:

برگزاری بازدید مطالعاتی APO به منظور ارتقای بهره وری و توسعه بخش روستایی

آموزش متخصصان بهره‌وری فلیپین در بخش عمومی

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *