مرکز بهره‌وری مالزی میزبان دوره آموزشی بینش رفتاری در مدیریت نظارتی

مرکز بهره‌وری مالزی (MPC) با همکاری سازمان بهره وری آسیایی، یک دوره آموزشی در مورد کاربرد بینش رفتاری در مدیریت نظارتی، در کوالالامپور ترتیب داد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، 27 شرکت کننده از 9 کشور عضو سازمان بهره وری آسیایی، از جمله سیاست گذاران، مقامات دولتی، و نمایندگان واحدهای دولتی محلی و شرکت های مسئول مقررات و سیاست گذاری عمومی در آن شرکت کردند.

بینش‌های رفتاری (Behavioral insights) برای طراحی مقررات مؤثر، بهبود نرخ‌های انطباق، جلب مشارکت سهامداران و ارزیابی مداخلات حیاتی هستند. با گنجاندن این موضوعات در مدیریت نظارتی، سازمان ها می توانند اثربخشی و نتایج نظارتی را افزایش دهند و سیاست گذاری مبتنی بر شواهد را تقویت کنند.

ترویج تغییر رفتار از طریق مقررات در طول همه گیری بسیار مهم بود. این رویکرد همچنین «عوامل اصطکاک» را در حین اجرای مقررات و سیاست ها حذف کرد. این دوره آموزشی که توسط چهار مدرس از کره جنوبی، مالزی و سنگاپور تسهیل شد، راه‌های استفاده از بینش‌های رفتاری و علوم اجتماعی برای سیاست‌گذاری مبتنی بر شواهد را مورد بحث قرار داد.

مدرسان در این دوره آموزشی، دانش و تجارب خود را در مورد برنامه های بینش رفتاری (BI) در بخش عمومی، سیاست گذاری، و شیوه های نظارتی، از جمله ارتباطات و مشارکت ذینفعان به اشتراک گذاشتند. شرکت کنندگان روندهای آینده BI، چالش ها و مطالعات موردی از مالزی و بهترین شیوه های بین المللی را بررسی کردند.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *