برگزاری دوره خدمات تخصصی به‌منظور ارتقای بهره‌وری بخش کشاورزی

برای رسیدگی به چالش‌های بخش کشاورزی در لائوس، آژانس ارتقای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​زیر نظر وزارت صنعت و بازرگانی (LNPO)، همراه با دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی، پروژه‌ای را در زمینه بهبود بهره‌وری و کیفیت برای تولیدکنندگان بخش کشاورزی از جمله سبزیحات تازه سازمان‌دهی کرد. .

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، این پروژه خدمات تخصصی فنی (TES) در دو مرحله برگزار شده که بر ارزیابی چالش‌ها و اولویت‌بندی نیازها برای توسعه شرکت‌ها (DMP) در بخش کشاورزی متمرکز شد.

این پروژه نمایندگان دو مزرعه بالقوه DMP و LNPO را قادر می سازد تا با تجزیه و تحلیل چالش ها و فرصت های موجود برای افزایش عملکرد و کیفیت سبزیجات تازه، دسترسی به بازارها و معرفی تکنیک های کشاورزی هوشمند، وضعیت و نیازهای فعلی را ارزیابی کنند.

بحث‌های کلیدی این پروژه خدمات تخصصی فنی، درباره حاصلخیزی خاک، آب و هوا، سیستم‌های آبیاری، تکنیک‌های کشاورزی هوشمند و تقاضای بازار بود. شرکت کنندگان این فرصت را داشتند تا چالش های موجود را تجزیه و تحلیل کنند، از مزارع و بازارهای سبزیجات بازدید کنند و با مقامات مربوطه تعامل کنند تا وضعیت این بخش را به طور جامع درک کنند.

همچنین این پروٰژه، ضمن بازدید شرکت کنندگان از مزارع Agrilao و Muanglao در Vientiane، گفتگو با وزارت کشاورزی و تعاونی‌ها و ارزیابی محدودیت‌های بازار، اهمیت اتخاذ شیوه‌های کشاورزی هوشمند برای افزایش بهره‌وری و صادرات را مورد توجه قرار داد.

کشاورزی نقشی حیاتی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند و بیش از 70 درصد جمعیت را به کار می‌گیرد و بیش از 25 درصد در تولید ناخالص داخلی مشارکت دارد. با این حال، دسترسی محدود به فناوری‌های کشاورزی مدرن، زیرساخت‌های ناکافی و ارتباطات ضعیف بازار مانع رشد آن شده است.

هدف این پروژه تغییر بخش کشاورزی در لائوس، بهبود پیوندهای بازار و افزایش درآمد کشاورزان است. با پرداختن به چالش های بخشی، سازمان بهره وری آسیایی می خواهد سهم قابل توجهی در توسعه اقتصادی کشور داشته باشد. این پروژه توسط دو مدرس از ژاپن تسهیل شد.

مطالب مرتبط:

ادامه همکاری‌های لائوس و APO در راستای استقرار طرح جامع بهره‌وری

بازدید دبیر کل APO از لائوس برای تقویت همکاری‌های بهره‌وری

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *