گسترش همکاری‌های سازمان بهره‌وری آسیایی با کشورهای آفریقایی

سفیر جمهوری زامبیا در ژاپن با دبیر کل سازمان بهره وری آسیایی در دبیرخانه این سازمان در توکیو دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، دکتر ایندرا پرادانا سینگاویناتا، دبیر کل این سازمان با قدردانی از توجه سفیر زامبیا به موضوع بهره وری و سازمان بهره وری آسیایی، به گرمی از وی استقبال کرد.

دکتر توبیاس مولیمبیکا، سفیر زامبیا نیز در این دیدار اظهار داشت که زامبیا در طول سال‌ها علاقه مستمری به فعالیت‌های سازمان بهره وری آسیایی داشته است، از جمله این اقدامات فرستادن ناظران به جلسه هیئت مدیره سازمان بهره وری آسیایی و همچنین نشست کارگاهی سران سازمان های بهره وری کشورهای آسیایی در زمانی که او رئیس انجمن بهره‌وری پان آفریقایی بود، به شمار می آید.

وی خاطرنشان کرد: دولت زامبیا تأکید زیادی بر ارتقای بهره‌وری داشته و بخش‌های اختصاصی از جمله مؤسسه کایزن زامبیا را برای رهبری جنبش بهره‌وری در کشور راه‌اندازی کرد.

در ادامه ایندریا و موليمبيكا گفتگوی مفصلی در مورد اينكه چگونه تمركز افزايش بهره‌وری طی سال‌ها از بخش خصوصی كه بهره‌وری را براي سود دنبال میكرد، به بخش دولتي تغيير يافته داشتند كه بر این اساس افزايش بهره‌وری تاثیرات قابل توجهي بر صنایع پايين‌دستی داشته است.

با انعکاس این تغییر پارادایم در اقتصاد، سفیر زامبیا توضیح داد که موسسه کایزن در زامبیا، که در ابتدا توسط وزارت بازرگانی و با هدف قرار دادن بخش خصوصی اداره می شد، به وزارت کار منتقل شد تا روش های کایزن را در دولت اعمال کند و بهره وری بخش عمومی را بهبود بخشد.

دبیرکل دکتر ایندرا به سفیر مولیمبیکا اطلاع داد که سازمان بهره وری آسیایی مستندات و دوره های آموزشی بسیاری را در حوزه بهره وری آسیایی به صورت آنلاین ارائه کرده است که غیرعضو از جمله کشورهای آفریقایی می توانند به آنها دسترسی داشته باشند؛ از جمله نشریات تحقیقاتی، P-Talks، و دوره های الکترونیکی، همچنین دوره های آموزشی آنلاین و کارگاه های آموزشی که حاوی مفید هستند.

در پایان سفیر جمهوری زامبیا از اطلاعات ارائه شده در این جلسه تشکر کرد و دو طرف تاکید کردند که مشتاقانه منتظر فرصت های همکاری بیشتر در آینده هستند.

مطالب مرتبط:

گفتگوی بهره‌وری: اجرای کایزن در آفریقا

دیدار سفیر بوتسوانا با دبیر کل سازمان بهره وری آسیایی

دبیرکل APO در روز بهره‌وری به ایرانی‌ها چه گفت؟

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *