گسترش همکاری‌های APO با نهادهای اروپایی به‌منظور ارتقای بهره‌وری در قاره کهن

در تلاش برای ارتقای ظرفیت‌های رهبری جنبش بهره‌وری در میان اعضای خود، سازمان بهره وری آسیایی با مؤسسه مدیریت امور اروپا (INSEAD) برای توسعه یک برنامه مدیریت اجرایی فشرده که برای سازمان‌های غیر دولتی طراحی شده است، حضور یافت.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، این برنامه که از 29 آوریل تا 3 می در پردیس اروپای INSEAD در فونتنبلو فرانسه برگزار شد، با حضور 12 نفر از مدیران سازمان بهره وری آسیایی برگزار شد.

این برنامه با هدایت هشت رهبر و متفکر برجسته جهانی در حوزه های مرتبط با بهره وری، از جمله الکساندرا روله، مشاور سابق اقتصاد کلان و سیاست عمومی امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، فیلیپ آگیون از کالج دو فرانس، و دیگران، به چالش های نوظهور بهره وری و روش هایی برای پرداختن موثر به آنها از طریق تدوین ابتکارات استراتژیک پرداخت.

دکتر ایندرا پرادانا سینگاویناتا، دبیر کل سازمان بهره وری در سخنان افتتاحیه خود بر ضرورت مقابله با چالش های بهره وری ساختاری پیش رو با قاطعیت برای منطقه آسیا-اقیانوسیه تاکید کرد و از تعیین مسیری برای بهره وری پایدار و رشد فراگیر حمایت کرد.

همچنین در چارچوب برنامه، یک چشم‌انداز کسب‌وکار محور را برای تدوین طرح‌های بهره‌وری با هدف تقویت رفاه گسترده از طریق استفاده از پیشرفت‌های فناوری مانند هوش مصنوعی اتخاذ شد.

دبیر کل OECDمیزبان دبیرکل سازمان بهره وری آسیایی

دكتر ايندرا دبيركل سازمان بهره وری آسیایی، در جريان مأموريت خود در فرانسه، يك نشست راهبردي در پاريس با ماتياس كورمان دبير كل سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) تشكيل داد.

هدف این دیدار تقویت روابط عمیق‌تر همکاری، به‌ویژه در زمینه‌های بین‌بخشی مرتبط با افزایش بهره‌وری، پایداری و نوآوری، از جمله ادامه پروژه‌های مشترک قبلی بین دو موسسه در زمینه سنجش بهره‌وری و آمار بود.

این دیدار، نخستین نشست دبیران کل از زمان اوج گیری پروژه های تحقیقاتی مشترک طی سال های 2019 و 2022 بود. کورمان، دبیر کل سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) بر اهمیت اخذ سیاستهای استراتژیک اصلاحی در بخش های مختلف برای حمایت از طرح های افزایش بهره وری تاکید کرد و از دبیرکل دعوت کرد تا راه های بیشتر همکاری بین APO و OECD را بررسی کند.

جلسه با مدیریت مجمع جهانی بهره وری

در جلسه بعدی در دیدار با مدیریت مجمع جهانی بهره وری (GFP) سازمان توسعه و همکاری اقتصادی که سازمان بهره وری آسیای از سال 2020 در آن عضویت داشته است، چندین توافق حاصل شد. این توافقات شامل ابتکاراتی با هدف تقویت ظرفیت اعضای سازمان بهره وری آسایی در انجام تجزیه و تحلیل بهره وری و تدوین سیاست های بهره وری بود. هر دو طرف در مورد بهره مندی از ظرفیت این مجمع به عنوان بستری برای تبادل سیاست و تحقیقات توافق کردند.

سلسله تعاملات در سطح بالا با بحث در 3 می بین دکتر ایندرا، دبیر کل APO و آلن دور، گزارشگر عمومی شورای ملی بهره وری فرانسه به پایان رسید. آنها چندین اقدام بالقوه همکاری، از جمله تقویت پروژه های مشاوره خط مشی APO و تقویت مبادلات در تحقیقات بهره وری را مورد بررسی قرار دادند.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *