بررسی تجارب مالزی در زمینه «شیوه های نظارتی مطلوب» به منظور بهبود بهره وری کشورهای آسیایی

بازدید مطالعاتی «شیوه های نظارتی مطلوب» (GRP) با مرور تجارب مالزی از سوی سازمان بهره وری آسیایی برای نمایندگان کشور تایلند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به وبسایت سازمان بهره وری آسیایی، شیوه های نظارتی مطلوب (GRP) کاربرد سیستماتیک قوانین، اصول و رویه هایی است که دولت ها می توانند برای اطمینان از نتایج نظارتی مؤثر، شفاف و فراگیر از آنها استفاده کنند. این برنامه برای بهبود کیفیت قوانین و مقررات برای ایجاد یک محیط نظارتی مناسب برای رشد اقتصادی و توسعه پایدار طراحی شده است.

در تلاش برای تقویت بهره وری نیروی کار و دستیابی به چشم انداز تبدیل شدن به یک کشور توسعه یافته تا سال 2045، دولت ویتنام در حال بررسی پذیرش GRP است. مالزی نمونه موفقی است که از زمان شروع اجرای GRP در سال 2010، رشد اقتصادی قابل توجهی را در محیطی مناسب برای کسب و کار تجربه کرده است. بازدید مطالعاتی (IOSM) در زمینه بهبود بهره وری از طریق GRP توسط شرکت بهره وری مالزی (MPC) در کوالالامپور میزبانی شد.

شش نماینده از ویتنام در این ماموریت شرکت کردند، جایی که آنها با دو نفر از مدرسان محلی درگیر شدند و از یک شرکت تحت ابتکار Agro-food Productivity Nexus، ABS Greentech Sdn بازدید کردند.

این برنامه شامل مروری بر بهره وری مالزی، چارچوب GRP و مطالعات موردی بهبود مقررات بود. محرک‌های بهره‌وری کلیدی مانند پذیرش فناوری و دیجیتالی‌سازی و همچنین همکاری‌های آتی GRP بین مالزی و ویتنام مورد بحث قرار گرفت.

این بازدید مطالعاتی، یک پیگیری به موقع در حمایت از دولت برای استفاده از بهترین شیوه های جهانی برای چشم انداز 2045 خود بود. این برنامه با توصیه‌های طرح توسعه ظرفیت سازمانی برای اداره استانداردها، روش‌شناسی و کیفیت (STAMEQ)، سازمانی که مسئول جنبش بهره‌وری ملی در ویتنام است، همراستا بود.

مطالب مرتبط:

تمرکز APO بر خدمات تخصصی فنی به‌منظور ارتقای بهره‌وری در کشورهای عضو

ارتقای همکاریها با اندونزی در دستور کار سازمان بهره وری آسیایی

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *